- Reklama -

Nowy chodnik i ścieżka rowerowa

 

Przetarg na wykonanie inwestycji został już rozstrzygnięty. O jej wykonanie ubiegały się trzy firmy. Najtańsza oferta opiewała na kwotę 345 tys. zł, zaś najdroższa – 417 tys. zł. Inwestycje wykona firma z Panasówki.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie chodnik wraz ze zjazdami oraz wybudowana zostanie ścieżka rowerowa. Zadanie obejmuje również wykonanie nowych krawężników i obrzeży betonowych, a także przebudowę elementów odwodnienia. Ścieżka rowerowa zostanie wykonana z kostki brukowej grubości 6 cm typu Holland bez fazy w kolorze czerwonym

- Reklama -

Obecny chodnik znajdujący się przy ulicy jest w stanie fatalnym. Krawężniki betonowe są zniszczone, mają widoczne ubytki i odchylenia. Chodnik wykonany z płyt betonowych jest zdeformowany. Posiada liczne uszkodzenia obrzeży oraz miejscami przerośnięty jest trawą. Zjazdy nie posiadają jednolitej nawierzchni, miejscami są utwardzone prefabrykatami betonowymi. Miejscami są to zjazdy o nawierzchni bitumicznej.

Do zadań wykonawcy należy również opracowanie tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót. Organizacja robót musi być tak prowadzona, aby była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców i użytkowników obiektów położonych przy ulicy Cegielnianej.

Inwestycja ma być wykonana do 29 czerwca br.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.