- Reklama -

- Reklama -

Noworoczny turniej piłkarek i piłkarzy

- Reklama -

Drużyny dziewczynek z Uczniowskiego Klubu Piłkarskiego „Suchowicz Team” z Wólki Panieńskiej w gminie Zamość i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Józefowie wygrały Noworoczny Turniej Halowej Piłki Nożnej w Józefowie. W organizowanych po raz trzeci zawodach, które odbyły się w środę 9 stycznia w sali miejscowego ośrodka kultury, rywalizowało sześć zespołów.

W każdym grali uczniowie z klas II – III, rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym” oddzielnie w kategorii dziewczynek i chłopców, a sędzią głównym turnieju był Marian Więcław.

Wśród dziewcząt, za drużyną UKP „Suchowicz Team” z Wólki Panieńskiej uplasowały się piłkarki z podstawówek w Majdanie Nepryskim i w Stanisławowie. Natomiast wśród chłopców, piłkarze z SP Józefów okazali się lepsi od rywali z Majdanu Nepryskiego i Stanisławowa.

- Reklama -

W najlepszej dziewczęcej ekipie, prowadzonej przez Wojciecha Suchowicza, zagrały: Oliwia Bzówka, Alicja Krępińska, Ada Kliszcz, Aleksandra Momot, Zuzanna Bednarska, Marlena Sołtys, Emilia Wiatrzyk, Natalia Tymura i Patrycja Dziduch.

W składzie zwycięskiej drużyny chłopców z Józefowa, trenowanej przez Bożenę Żebrowską, wystąpili: Hubert Słupski, Jakub Teterycz, Filip Ostasz, Bartłomiej Droździel, Kamil Wlaz, Marcel Zawiślak i Marcin Gierczak.

Obydwie ekipy wygrały wszystkie swoje mecze i w nagrodę odebrały puchary dyrektora Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim, która była głównym organizatorem turnieju. Wszystkie zespoły otrzymały również sprzęt sportowy, a Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie „Podaj Dłoń” w Józefowie przygotowało dla nich posiłek.

Ponadto trener UKP z Wólki Panieńskiej Wojciech Suchowicz ufundował dla wszystkich piłkarek i piłkarzy opaski odblaskowe, a także wybrał z przeciwnych drużyn po jednej zawodniczce, które zaprosił na treningi w swoim zespole. Szansę rozwijania piłkarskich pasji otrzymały Martyna Wygnał z SP Majdan Nepryski i Emilia Waszczuk z SP Stanisławów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.