- Reklama -

- Reklama -

Nowoczesny fotel biurowy – jak wybrać model na swoje potrzeby?

Biurowa praca pozornie wygląda na spokojną, zupełnie bezpieczną i relaksującą. Pozory jednak często mylą, a wygodna i mało stresująca praca za biurkiem często okazuje się zupełnie inna. Dodatkowo w takich zawodach często pojawia się presja bycia jak najbardziej produktywnym, co niestety nie jest łatwe, gdy pojawia się przeszkoda w postaci... złego krzesła. I chociaż znane powiedzenie mówi, że złej baletnicy przeszkadza nawet rąbek spódnicy, to w przypadku efektywności pracy biurowej faktycznie nieodpowiednio dobrany fotel może ją znacznie obniżać.

Ergonomiczny fotel – czyli jaki?

Aby zapobiegać temu zjawisku przedsiębiorcy decydują się na inwestycję w nowoczesne fotele ergonomiczne. To meble stworzone z myślą o pracy biurowej, dostosowane do jej specyfiki i wyposażone w multum mechanizmów i ustawień pozwalających na regulację wielu swoich parametrów. Ergonomia w tym znaczeniu jest więc przystosowaniem fotela do zadań typowo biurowych: długotrwałego siedzenia pracownika, konieczności zmieniania przez niego pozycji i zapewnienia mu maksymalnie komfortowych warunków. Dobrze ustawione fotele z siedziskiem i oparciem we właściwej pozycji poprawiają krążenie krwi, odciążają kręgosłup oraz ramiona i mogą wpłynąć na poprawę efektywności pracownika. Szukając krzesła do biura, trzeba więc upewnić się, co do jego poziomu ergonomii. Im będzie on wyższy, tym większa pewność, że fotel sprawdzi się w naszej firmie.

Uniwersalne zastosowanie krzesła biurowego

- Reklama -

Nie zaszkodzi też poszukać foteli do biura dostępnych w sklepie https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf i mających uniwersalne zastosowanie. Takich, które będą pasowały zarówno do call center, pomieszczeń obsługi klienta, prywatnych gabinetów, otwartych recepcji, firm księgowych i prawniczych, dyżurek albo portierni. Uniwersalizm w tym przypadku będzie wynikał z faktu, że fotele posiadają wiele mechanizmów pozwalających na modyfikowanie ich ustawień. Dzięki temu pracownik może dowolnie obniżać lub podwyższać siedzisko, zmieniać jego głębokość (w zależności od swojego wzrostu), ustalać kąt pochylenia oparcia (w przód lub w tył), a nawet zmieniać położenie podłokietników. Różnorodność tych mechanizmów sprawia, że jeden fotel znajdzie zastosowanie praktycznie w każdej przestrzeni biurowej – wystarczy go jedynie odpowiednio ustawić.

Dopasowanie do aranżacji biura

Nowoczesne fotele biurowe to przede wszystkim eleganckie fotele biurowe, które zachwycają estetycznym wykonaniem. Dbałość o szczegóły, dokładne wykończenia, wytrzymałe materiały użyte do konstrukcji czy obicie z ekoskóry albo tapicerka z solidnej tkaniny to wyróżniki, które czynią takie krzesła wyjątkowymi na tle innych. Obecnie przedsiębiorcy nie mają najmniejszego problemu z zamówieniem foteli do biura robionych pod ich specjalne wymagania np. w zakresie kolorystyki. Wiele firm nie tylko posiada bogatą kolekcję krzeseł w różnych kolorach, ale nawet oferuje wytłoczenie na tapicerce lub oparciu logo czy nazwy przedsiębiorstwa klienta. Ten prosty trik sprawia, że zwykłe meble z klasycznych, spotykanych wszędzie modeli, zamieniają się w indywidualny projekt podkreślający nowoczesność firmy.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.