- Reklama -

- Reklama -

Nowoczesna karetka dla Biłgoraja

W piątek 4 września o godz. 10 w siedzibie Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu odbyła się uroczystość poświęcenia 2 nowych ambulansów o łącznej wartości ponad 1 000 000 zł. Jeden z nich zasili tabor RSPRiTS w Biłgoraju, drugi zaś trafi do SPSPRiTS w Zamościu. 

– Karetki są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt służący ratowaniu zdrowia i życia pacjentów. W tym roku SPSPRiTS w Zamościu zakupiła już 4 pojazdy. Nabycie dwóch poprzednich było możliwe dzięki wsparciu ministra zdrowia, który przekazał na ten cel dotację w wysokości 800 tys. zł. Wcześniej zostały zakupione jeszcze 3 respiratory o wartości 65 tys. zł. Łączna wysokość inwestycji w sprzęt w ciągu 8 miesięcy 2020 roku to blisko 2 mln 110 tys. zł – zapewniał Damian Miechowicz, dyrektor Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu. 

Pomimo istniejących problemów z funkcjonowaniem szpitala fakt, że pogotowie w Biłgoraju będzie dysponowało specjalistycznym i nowoczesnym sprzętem, jest bardzo znaczący dla mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Liczę, że będzie on mało wykorzystywany, jednak obecnie mamy już pełne zabezpieczenie, żeby ratować to, co najcenniejsze – życie i zdrowie naszych mieszkańców, gdy liczy się każda minuta – podkreślał w czasie przekazania karetek Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski.

- Reklama -

W spotkaniu tym uczestniczyli również: ks. Czesław Koraszyński – kapelan Szpitala Jana Pawła II w Zamościu, ks. Sylwester Zwolak – diecezjalny duszpasterz służb mundurowych, dyrektor Katolickiego Radia Zamość, poseł na Sejm RP Beata Strzałka, wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa, Sebastian Paul – zastępca dyrektora Biura Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Oddział w Zamościu, Andrzej Wnuk – prezydent Zamościa, starosta zamojski Stanisław Grześko, przewodniczący Rady Miasta Zamość Piotr Błażewicz, starosta biłgorajski Andrzej Szarlip, ratownicy medyczni, lekarze i cała kadra Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu.

red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.