- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nowi gospodarze gmin (nieoficjalne) wyniki II tury wyborów samorządowych

Obecnie w lokalach wyborczych trwają jeszcze prace nocnych komisji wyborczych. Do naszej redakcji wpłynęły już wstępne informacje.

- Reklama -


Według nieoficjalnych informacji miasto Tarnogród ma nowego burmistrza, został nim Paweł Dec, który uzyskał przewagę ok. 500 głosów nad konkurentem, obecnym burmistrzem Eugeniuszem Stróżem.


Wójt zmieni się rownież w gminie Potok Górny, tam z kolei wygrał Stanisław Dyjak, który osiągnął według nieoficjalnych informacji ok. 400 głosów przewagi nad obecnym wójtem Edwardem Hacią.

- Reklama -


Kolejnym nowym włodarzem w powiecie biłgorajskim zostanie Jarosław Piskorski, ten z kolei obejmie fotel wójta gminy Księżpol, wygrał przewagą 62 głosów nad obecnym Lechem Rębaczem.


Natomiast w gminie Biszcza nie będzie zmian, obecny wójt Zbigniew Pyczko będzie nadal pełnił funkcję wójta tej gminy.


Mieszkańcy Biłgoraja zdecydowali, że w mieście również  zmian nie będzie. Dotychczasowy burmistrz Janusz Rosłan z dużą przewagą, bo ponad 1 tys. głosów pokonał swojego kontrkandydata Wojciecha Glenia.
Zwycięzcom gratulujemy! Zarówno tym nowym jak i dotychczasowym włodarzom życzymy efektywnej pracy na rzecz mieszkańców swoich gmin i miast!

- Reklama -

32 Komentarze
 1. błażej mówi

  Księżpol właśnie obrał kurs w kierunku dna.

  1. Księżpol mówi

   Kolego właśnie odbił się od dna, już w poniedziałek było widać.

 2. Ktos mówi

  Po co ta agresja ?,proszę ogolic się na łyso bo może komuś się nie podoba Pani wygląd 😉

 3. Ktoś mówi

  Koniec układów w Księżpolu wyborcy pamiętali posadki mieszkania stary układ rozbity brawo Jarek

 4. Lbl mówi

  Gratulacje Jarek koniec układów i kolesiowsta brawo Księżpol

 5. kiki mówi

  Pawełek trzymam za Ciebie kciuki :)!!!

 6. kiki mówi

  Nie czepiaj sie kobieto Pawła. To naprawde fajny chłop. ps. W brodzie mu ładniej niz bez.

 7. Monika mówi

  Księżpol zrobił krok w tył.

 8. Piotrek mówi

  Gratulacje dla mieszkańców Tarnogrodu. W końcu Pan Stróż zobaczył że też można być obserwowanym, a nie obserwatorem. Czas Tarnogrodzkiego Big Brother dobiegł końca. A tak nawiasem tyle kadencji i Tarnogród prawie bez zmian. Zobaczcie jak zmieniła się Sieniawa. Przez dobre decyzje i posunięcia , urosła prawie 2 razy. Widać że można dobrze rządzić, a w Tarnogrodzie kto podejmował tyle lat decyzje? Burmistrz , Zastępca….???Przecież takie mają znajomości i kontakty.

  1. mieszkaniec mówi

   zgadza się, nie było dużo zrobione.. ALE DLACZEGO ? bo w powiatach rządziły inne partie i blokowali. A teraz gdy wróciły partie które poopierały P. Stróża to mogło by być pięknie. NO ALE NIE MA TAK PIĘKNIE – teraz mamy Pawła który może nie mieć poparcia ponieważ to PO-wiec (teraz jako niby niezależny) który będzie kojarzony z ojcem. i tu obawiam się że będzie problem…
   No ale życzę by było jak najlepiej…

   1. Księżpol mówi

    Szanowna Pani stwierdzenie jakie P.zamieściła świadczy o tym, że była P.przy korycie albo ma P. coś z głową. Już w poniedziałek widać zmiany w Urzędzie. Uprzejmość, spokój, siedzenie na d…. przy swoim biurku. Jeszcze nowy władarz nie pracuje a już są zmiany.Uderz się w piersi i nie pisz głupot.

    1. mieskaniec mówi

     jaka Pani ? Mieszkaniec jak coś… po drugie nie jestem związany z urzędem 🙂 po trzecie to że wszyscy siedzą to nie wiem nie siedzę w urzędzie.. widocznie Pan siedzi to widzi.. 🙂 i myślę że to jest naturalna sytuacja – w końcu nowa osoba przychodzi która będzie zarządzać.

     1. Księżpol mówi

      Przepraszam Pana chodziło mi o wypowiedź P.Moniki – to wina pośpiechu. Zaznaczam, że nie jestem pracownikiem gminy i dla tego jestem szczęśliwy.

 9. Ola mówi

  Gratulacje dla nowego wojta w Potoku!

 10. Kacper mówi

  A jakie pieniądze pozyskał Pan Stróż w Tarnogrodzie, tu się nic nie działo. Dwa tygodnie przed wyborami poszły koparki w miasto żeby szumu narobić. Brak mieszkań komunalnych których tak wiele osób potrzebuje, kanalizacja, oczyszczalnia ścieków która śmierdzi nie miłosiernie, kina chociaż raz w m-cu żeby zobaczyć najnowsze filmy. Basen Pana Stóża to by utopił mieszkańców, kasy by poszło na niego co niemiara a ile osób by z niego korzystało to by się okazało. Ludzie nie chcieli już tego marazmu i wyrazili swoją wolę.

  1. Dżoana mówi

   Kino nawet jak przyjechalo raz na rok to widzów 20 na sali…. po co ma częściej przyjeżdżac?!
   Ja uwazam ze Tarnogrod sie naprawdę zmienił przez ostatnie 12 lat. No ale wiadomo że kazdy widzi co chce.

 11. Mieszkanka mówi

  Brawo Księżpol!!!

 12. mieszkaniec mówi

  Tarnogród – chcieliście zmiany więc macie.. zobaczmy teraz czy uda się zdobyć poparcie P. Decowi w województwie by mieć środki na realizację projektów. Po ostatnich kampaniach polecali Stróża wszyscy więc on by miał poparcie w powiecie.. A teraz znów resztki kasy do nas będą wpływać…

  1. Tarnogrodzianka mówi

   Chciałam zaznaczyć że Panowie Mulawa i Rogala obiecali gminie pomóc.Dostali nasze zaufanie i głosy więc chyba ich to do czegoś zobowiązuje nie wydaje się panu.OBIECALI TO NAM .

 13. Wierna mówi

  Brawo Panie Dyjak , no to do roboty samo się nie zrobi

  1. Ewa mówi

   Musicie pamiętać, że Pan Hacia bardzo wysoko postawił poprzeczkę swojemu następcy. Trudno mu będzie dorównać. Panie Hacia dziękujemy za wspaniałą pracę. Najważniejsze, że zachował się Pan godnie podczas kampanii wyborczej.

 14. Jan mówi

  Gmina Księżpol właśnie strzeliła sobie w kolano.

 15. Swój mówi

  To jest właśnie smutny początek końca gminy Księżpol

 16. mieszkańcy mówi

  W końcu zmiany w gminie Księżpol! Gratulujemy Panie Jarku!!

 17. wyborca mówi

  Potok i jak widac Tarnogrod rowniez.

 18. yaga mówi

  a czy ten Dec mógłby na potrzeby wyborcy ogolić ten ohydny „islamski” zarost?…..

  1. Stryjenka mówi

   No nie glosowałam na niego, ale argument przeciw niemu naprawdę bez sensu. Co ma broda do obietnic? Nawet tych nie do spełnienia?

 19. barbara mówi

  Brawo dla Nowego Wójta Gminy Potok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 20. misio mówi

  Zobaczymy co nowi włodarze oprócz lansu w sieci zrobią…

 21. Marian mówi

  Biłgoraj też potrzebuje zmian… Szkoda że się nie udało

 22. Obcy mówi

  Gmina Księżpol potrzebował zmian !! Brawo

  1. Katarzyna mówi

   Zgadzam się! Gratulacje Księżpol 👏

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.