AGD

- Reklama -

- Reklama -

Nowe „witacze” w gminie Księżpol. Ładne?

To teraz już oficjalnie pokazujemy nowe "witacze" w gminie Księżpol. Bo są dwa. Na jednym Księżpol, na drugim Majdan Stary,: - Powstały aby obiekty infrastruktury kulturalnej, turystycznej i rekreacyjnej tj. plac przy Gminnym ośrodku Kultury w Księżpolu oraz plac przy Wiejskim Domu Kultury w Majdanie Starym, zostały wzbogacone o napisy 3D - informuje GOK w Księżpolu.

- Reklama -

Stowarzyszenie Aktywnych Mieszkańców Gminy Księżpol na zadanie otrzymało 100% dofinansowania z Samorządu Województwa Lubelskiego. Przedmiotem realizacji operacji było zaprojektowanie, wykonanie oraz montaż napisu 3D wmiejscowości Księżpol i Majdan Stary przed budynkami Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu i Wiejskiego Domu Kultury w Majdanie Starym.
-Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest doposażenie szlaków turystycznych naszej gminy w infrastrukturę towarzyszącą. Usytuowanie napisów doskonale wpisuję się w zagospodarowanie przestrzeni placu przed budynkami oraz elementy małej infrastruktury turystycznej. Miejsce docelowe to obszar, gdzie projektowana infrastruktura jest przeznaczona dla turystyki kwalifikowanej występującej na terenie Ziemi Biłgorajskiej którymi są turystyka piesza czy rowerowa. Przez te miejscowości przebiegają trasy spacerowe i rowerowe oraz miejsca integracji społecznej jakimi są altanki. Walory wybranych miejsc sprawiają, że warto się zatrzymać na dłuższą chwilę a elementy małej infrastruktury uświetnią unikalność krajobrazu kulturowego. Mała
infrastruktura turystyczna obejmować będzie zagospodarowanie miejsc odpoczynku na
szlakach turystycznych. Zagospodarowanie przestrzeni publicznej i turystycznej, dającej
możliwość budowania więzi społecznych, integracji lokalnej oraz bezpiecznego wypoczynku – przekazują pomysłodawcy. A wygląda to tak::

 

- Reklama -

fot/info: GOK w Księżpolu

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.