- Reklama -

- Reklama -

Nowe uzdrowisko na Ziemi Biłgorajskiej? (foto)

Wiecie, że Biszcza była kiedyś w ... powiecie przemyskim? Według danych z czasów wojny, w gminie Biszcza blisko 60% mieszkańców stanowili Ukraińcy, a językiem urzędowym był ukraiński. Teraz Biszcza chce być nowym uzdrowiskiem, bo takie starania trwają. Poznajcie gminę położoną blisko 20 km od Biłgoraja i zapraszamy na wirtualny spacer. Jak wygląda dziś?

- Reklama -

– Na pewno inne gminy mogą nam zazdrościć dobrego rozwoju turystyki. Tego potencjału uzdrowiskowego, bo Biszcza chce być uzdrowiskiem. Na głębokości około tysiąca metrów zalega u nas woda, która ma właściwości lecznicze. Chcemy ją wydobyć i chcemy w niedługim czasie zostać uzdrowiskiem. Serce uzdrowiska ma być zlokalizowane w okolicy Biszcza-Żary. Czyli tak mniej więcej w środku gminy, przy zbiorniku wodnym Biszcza-Żary. Będzie to strefa A nowego uzdrowiska. Ma około 140 hektarów, tam są włączone i lasy i tereny zielone – mówił „Nowej Gazecie Biłgorajskiej” Zbigniew Pyczko – wójt Gminy Biszcza.

 

- Reklama -

- Reklama -

5 Komentarze
 1. Mirek mówi

  Pan Wójt jak zwykle marzy. Ale za taka kasę jaka bierz za nic nie robienie…… Tylko marzyć trzeba.

 2. Biszcza mówi

  uzdrowisko !?!?!?
  nowego wójta lub wójcinę nam trzeba i sekretarza naszego z Biszczy

  1. Ang mówi

   Ciekawe kto?? Tam takich brak, tak mi się wydaje.

 3. Agn mówi

  To jest centrum gminy, a może kilka zdjęć terenów uzdrowiskowych? Przecież uzdrowisko ma być zlokalizowane w okolicach zalewu a nie przy budynkach gminnych

 4. Donald Tusk mówi

  poranny zapach gnojowicy będzie leczył ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.