- Reklama -

Nowe strefy aktywności w gminie Księżpol

Budowa Otwartych Stref Aktywności przebiegała w dwóch etapach. Najpierw powstały siłownie zewnętrzne w Rogalach, Majdanie Starym, Starym Lipowcu, Księżpolu i Korchowie Pierwszym, następnie podobne inwestycje wykonano w Korchowie Drugim, Płusach i Rakówce.

Pierwsza budowa Otwartych Stref Aktywności w miejscowościach Rogale, Majdan Stary, Stary Lipowiec, Księżpol i Korchów Pierwszy obejmowała montaż sześciu urządzeń do ćwiczeń fizycznych w każdej z siłowni. Na placu zamontowano także stoły do gier (chińczyk, szachy) oraz ustawiono ławki. Inwestycja była współfinansowana ze środków funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadania inwestycyjnego w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej o Charakterze Wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności OSA w wysokości 50 proc. kosztów kwalifikowanych, czyli 90 293 zł. Z budżetu gminy poniesiono na ten cel wydatek w wysokości 236 619 zł.

- Reklama -

Z kolei drugie zadanie polegało na wykonaniu trzech aktywnych siłowni zewnętrznych w miejscowościach Korchów Drugi, Płusy i Rakówka. Budowa siłowni zewnętrznych również została współfinansowana ze środków funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadania inwestycyjnego w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej o Charakterze Wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności OSA w wysokości 46,6 proc. kosztów kwalifikowanych (99 400 zł).

W ramach zadania zakupiono również urządzenia dla potrzeb wykonania siłowni zewnętrznej przy budynku OSP w miejscowości Rakówka. Realizacja siłowni została wykonana z inicjatywy mieszkańców w ramach funduszu sołeckiego miejscowości Rakówka. Koszt wykonanego zadania 14 132,70 zł.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Krystyna mówi

    Stery aktywnosci sa huraaaaa . I to w kazdej gminie. To jakas plaga jest. A co z kana;lizacja?? tez potrzebna a nie ma jej wszedzie. Co z fotowoltaika?? tez by sie przydała bo ceny pradu w góre ida. To czemu wydajemy pieniadze na cos co sie zbytnio nie przyda bo nie wydaje mi sie zeby akurat ludzie przychodzili i sobie cwiczyli, Maja wazniejsze rzeczy do zrobienia. Taka mentalnosc raczej i trudno bedzie to zmienic. Zreszta cwiczyc to trzeba umiec zeby sobie krzywdy nie zrobic.I zamiast budowac chodniki sciezki rowerowe czy tez drogi poprawiac albo bardzie potrzebna kanalizacja to sobie budujemy te fikołki. Czemu tak? Czemu Bo pieniadze dali na to. A na reszte nie daja?? Dziwne bo to w sumie nasze pieniadze sa. Tak tak to nasze pieniadze i mozemy sobie postawic to co nam kaza. dziwne. Tyle jest potrzebniejszych spraw a my budujemy takie cos.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.