- Reklama -

- Reklama -

Nowe schody i winda

W budynku Urzędu Miasta Biłgoraja pojawiło się wiele udogodnień m.in. dla osób z niepełnosprawnościami. Zamontowano windę i pochylnię.

Osoby z niepełnosprawnościami nie będą już miały problemu z załatwieniem niezbędnych spraw w Urzędzie Miasta Biłgoraja. Dotychczas nie było to możliwe.

W ramach realizacji zadania pod nazwą “Modernizacja wejść do budynku Urzędu Miasta z uwzględnieniem poprawy dostępności” dokonano rozbiórki istniejących elementów wejścia głównego, wykonano nowe granitowe schody z poręczami, pochylnię dla niepełnosprawnych, zadaszenie nad wejściem, posadzkę w holu głównym oraz elementy małej architektury. – Zbudowano zewnętrzny szyb windowy wraz z dźwigiem osobowym, przystosowany dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, oraz łącznikiem do budynku na pierwszym piętrze. Rozebrano południowo-zachodnią pochylnię dla niepełnosprawnych. Wykonano modernizację wejścia południowego poprzez budowę granitowych schodów zewnętrznych do USC, nowej posadzki z płytek z kamieni sztucznych, szklanego zadaszenia wejścia do windy i sali konferencyjnej, zabudowy szklanej wejścia do sali konferencyjnej i tarasu USC oraz elementów małej architektury – informuje burmistrz Janusz Rosłan. Dodatkowo wzmocniono elementy konstrukcyjne stropu tarasu i wykonano izolację wodoszczelną oraz ciepłochłonną. Zmodernizowano wejście północne poprzez rozbiórkę istniejących elementów, budowę schodów granitowych z barierkami i elementów małej architektury.

- Reklama -

Koszt inwestycji wyniósł ponad 1 mln 571 tys. zł.

 

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.