Usługi krawieckie

- Reklama -

Nowe nazwy na 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Władze gminy Józefów planują cykl wydarzeń w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jedną z nich jest zmiana i nadanie nazw ulicom i placom.

Przypomnijmy. W kwietniu odbyło się spotkanie burmistrza Romana Dziury z kierownikami jednostek organizacyjnych oraz dyrektorami szkół. Miało ono na celu wypracowanie harmonogramu działań i wydarzeń w roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

- Reklama -

Jedną z propozycji było podjęcie uchwał o nadaniu nazw ulicom na pamiątkę setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Ulice otrzymają nazwy: Rzeczpospolitej Józefowskiej, Al. 100-lecia Niepodległości oraz Józefa Piłsudskiego. Natomiast miejscowy rynek ma otrzymać nazwę Rynek Józefa Piłsudskiego.

W sprawie nadania nazw ulicom i głównego placu w miasteczku przeprowadzane są konsultacje społeczne. Potrwają one do 19 czerwca. W tym czasie mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi i spostrzeżenia.

 W tym roku również 11 listopada miasto ma wyglądać wyjątkowo. Rozwieszone zostaną flagi jako znak, że dla społeczności jest to ważna rocznica. Dodatkowo padła propozycja nakręcenia spotu niepodległościowego oraz rozpalenia ognisk niepodległości.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.