- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nowe krzewy i drzewa

W ostatnim czasie w Biłgoraju posadzono 120 drzew i 2207 krzewów. Nasze miasto zdobią klony, magnolie oraz berberysy.

- Reklama -

W listopadzie br. w Biłgoraju na zlecenie Urzędu Miasta Biłgoraja wykonano nowe nasadzenia drzew i krzewów. Łącznie na terenie całego miasta posadzono 120 drzew i 2207 krzewów następujących gatunków: klony, brzozy, dęby, kasztanowce, magnolie, berberysy, derenie i róże.

Po południowej stronie ul. Kościuszki, na odcinku od ronda z ul. Nadstawną do skrzyżowania z Placem Wolności oraz przy ul. Nadstawnej posadzono róże. W Parku S. Nowakowskiego, wzdłuż alejki od alei Jana Pawła II, posadzono platany klonolistne, natomiast przy Parku Solidarności zostały posadzone magnolie.

Magnoliami ozdobiono również teren zielony przy przejściu dla pieszych do ul. Magnoliowej oraz przy ul. 3 Maja. Teren zielony przy Przedszkolu Samorządowym przy ul. Przemysłowej został obsadzony kasztanowcami czerwonymi i magnoliami. Ponadto przy bloku nr 51 zlokalizowanym przy ul. 3 Maja posadzono tawułę japońską i berberysy.

- Reklama -

Przy alei Jana Pawła II posadzono klony, natomiast ulicę Poniatowskiego ozdobi nowo posadzony szpaler berberysów. Na ul. Zamojskiej od ronda z ul. Poniatowskiego do końca miasta posadzono dereń biały. Przy ul. Szwajcarskiej posadzono dęby i brzozy, a przy ul. Korczaka jarząb pospolity.

Łączna wartość nasadzeń wynosi 92 313 zł brutto.

Warto zaznaczyć, że podmioty, które na podstawie wydanych decyzji burmistrza miasta Biłgoraja, zezwalających na usunięcie drzew, zostały zobligowane do wykonania nasadzeń zastępczych, zgłosiły chęć posadzenia drzew na nieruchomościach będących własnością miasta. – W związku z tym w listopadzie br. posadzono 22 drzewa z gatunku lipa drobnolistna przy targowisku miejskim „Mój Rynek”, 25 drzew z gatunku klon pospolity wzdłuż drogi serwisowej do ul. Magnoliowej oraz 4 drzewa z gatunku lipa drobnolistna przy drodze dojazdowej do cmentarza komunalnego przy ul. Stefana Batorego – informuje Janusz Rosłan, burmistrz Biłgoraja.

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Karmel mówi

    … maruda.

  2. witold mówi

    Super ze tak o te zielen dbamy w naszym Bilgoraju perle roztocza czy tez diamencie sciany wschodniej. O bardzo super. Jakby tak jeszcze dało sie zadbac o miejsca parkingowe to mielibysmy raj na ziemi. Bo juz niemal wszysko mamy. jestesmy zadowoleni . praca jest no jest. Zedla wybranych tylko to szczegól. WYPLATA JEST NO NIBY JEST. Ze głodowa niemal to kto by tam sie przejmował. Ci co nie znalezli pracy na miejscu wyjechali do wiekszych miast. Alebo do niemca na szparage . Zostali tylko cio co powinni zostac i ci co nie mogli wyjechac. I dla nich własnie sa te piekne krzewy i drzewa i płatny parking. ta zyc nie umierac.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.