- Reklama -

Nowe inwestycje w Potoku Górnym

Prawie 8 milionów złotych będą kosztować tegoroczne inwestycje w gminie Potok Górny. W planach jest budowa dróg, chodników i remonty remiz.

Plan gminy Potok Górny na ten rok jest ambitny. Wśród zapisanych w budżecie inwestycji są zadania na kwotę prawie 8 milionów złotych. Będą remonty dróg i remiz strażackich, budowa nowych odcinków chodników, montaż solarów i kotłów na biomasę.

Jedną z większych inwestycji drogowych na terenie gminy będzie przebudowa drogi powiatowej Księżpol – Jedlinki. Samorząd przeznaczył na ten cel 258 421 zł. Pieniądze pochodzą ze środków własnych gminy. Prace w terenie już trwają. W związku z przebudową zamknięty jest odcinek od Jedlinek do Biszczy i z Biszczy do Księżpola.

Kolejna droga powiatowa relacji Krzeszów – Dąbrówka przejdzie gruntowny remont i będzie przebudowana. Samorząd dołożył do tego zadania 400 tys. zł. Wśród inwestycji w infrastrukturę jest także plan przebudowy dwóch odcinków chodnika: w pasie drogi powiatowej w miejscowości Potok Górny (km 11+050 do km 11+880 za 238 000 zł) i chodnik w miejscowości Naklik przy drodze wojewódzkiej nr 863 (opracowanie dokumentacji – 47 000 zł).

- Reklama -

Gmina realizuje także bardzo duży i kosztowny projekt dotyczący montażu paneli słonecznych i kotłów na biomasę. Budowa infrastruktury umożliwiającej wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w Gminie Potok Górny będzie kosztować 6 276 986,11 zł.  Zadania mają być dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WL na lata 2014-2020 w kwocie 4 842 351,73 zł. Przedmiotem projektu jest wykonanie 199 instalacji kolektorów słonecznych i 237 pieców na biomasę.

W planach jest również remont remiz Ochotniczych Straży Pożarnych. Za 135 tys. zł będzie rozbudowana remiza OSP w Lipinach Dolnych, za 17 tys. zł będzie modernizowana remiza OSP w miejscowości Jedlinki. Zrobiona będzie także modernizacja budynku remizy OSP w Jasienniku Starym. Wartość zadania to kwota 90 tys. zł. Gmina pozyskała na to zadanie dofinansowane z PROW na lata 2014-2020 w wysokości 50 652 zł. Z tego samego programu będzie pochodzić dofinansowanie na wykonanie skweru rekreacyjnego w centrum miejscowości Potok Górny. Całość będzie kosztować blisko 60 tys. zł, a unijne dofinansowanie wyniesie ponad 35 tys. zł.

Będą też drobniejsze inwestycje, np.: zakup kosiarki samojezdnej (22 tys. zł), zakup agregatu wysokociśnieniowego dla OSP Naklik (25 200 zł) i wykonanie zewnętrznych urządzeń sprawnościowo-rekreacyjnych przy Szkole Podstawowej w Lipinach Górnych-Borowinie (11 tys. zł). Samorząd dofinansowuje także kwotą 20 tys. zł zakup samochodu dla Posterunku Policji.

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Micha mówi

    Przeciez Jedlinki to prawie koniec świata jest. A lewki heh co tam łaczyc. lepiej to odgrodzic . Bedzie spokojnie. Bo tam nad ta sadzawka na lewkach to sodomia i gomoria jak to dawniej mówili sie dzieje. kto był widział to wie.

  2. ab mówi

    A kiedy szanowny pan wójt Hacia i radni w końcu pomyślą aby połączyć Jedlinki z Lipinami Górnymi- Lewki kiedy w końcu znajdą się pieniądze i na to 21 wiek a brak normalnego połączenia jednej wsi z drugą.30 lat trwało aby zrobić drogę przez wieś .A teraz następne aby zrobić te 2 km które podczas opadów zamieniają się w prawdziwe bagno ? Czy w Unii nie znalazłyby się pieniądze na ten cel.Droga na Stoczek została zrobiona i dobrze ale kto tam jeździ może dwa razy w roku ,Kiedy Polska w końcu znormalnieje i będzie się tworzyć i dbać o to co jest ludziom naprawdę potrzebne a nie to co przynosi jakiś tam rozgłos szum medialny dla decydentów .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.