- Reklama -

Nowe inwestycje nad zalewem już wkrótce

To już kolejny projekt realizowany przez samorządowców z Biszczy, a dotyczący rozbudowy infrastruktury przy zalewie w Biszczy. „Podniesienie atrakcyjności turystycznej Gminy Biszcza poprzez budowę infrastruktury turystycznej przy zbiorniku wodnym Biszcza-Żary etap II” – tak brzmi nazwa projektu. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji w ramach tegoż projektu.

Projekt zakłada przebudowę drogi powiatowej nr 2936L Bidaczów Stary – Luchów Górny w zakresie chodnika od km 6+800 do km 8+100 do powiązania z zaprojektowanym chodnikiem od km 8+100 do km 9+100. Kolejne zadanie dotyczy przebudowy drogi dojazdowej długości ok. 2210 m od skrzyżowania z drogą powiatową nr 29361 do zbiornika wodnego wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi oraz rozwiązaniem skrzyżowań z istniejącymi drogami wewnętrznymi w celu dostosowania infrastruktury drogowej do potrzeb komunikacji wokół zbiornika wodnego zgodnie z obowiązującym prawem i wytycznymi.

- Reklama -

W przygotowanej dokumentacji projektant musi przedstawić propozycję zagospodarowania terenu wokół wieży widokowej, w tym budowę postoju pojazdów, alei spacerowych i elementów małej architektury. W okolicy strefy plaży ma powstać kolejny parking. Będzie też zagospodarowana i rekultywowana strefa plaży. W planach ma być uwzględniona również rozbudowa istniejącego molo i budowa wieży widokowej wysokości do 20 m.  

Z opracowaniem projektu chciały się zmierzyć dwie firmy. Wygrała firma z Lublina. Projekt ma zostać opracowany do czerwca br. Jeśli dokumentacja będzie gotowa, miejscowe władze będą mogły starać się o środki na realizację wymienionych zadań.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.