- Reklama -

„NOWa” z wizytą w Ciosmach

W minioną środę (30 maja) uczniowie i nauczyciele Zamiejscowego Oddziału w Ciosmach gościli w swoich skromnych progach niezwykłego gościa. Była to Natalia Kyc – redaktor naczelna tygodnika lokalnego NOWAa Gazeta Biłgorajska.

Pani Natalia z entuzjazmem przyjęła zaproszenie i ku uciesze dzieci przyjechała do szkoły, aby poprowadzić zajęcia czytelnicze, w ramach których zostało zorganizowane to spotkanie. Każdy uczeń otrzymał w prezencie egzemplarz gazety i na bieżąco śledził strona po stronie omawiane przez panią Natalię ze szczególną starannością jej części składowe.

- Reklama -

Dzieci zapoznały się również z fachowym słownictwem, którym posługują się osoby pracujące w tej branży m.in.: felieton, artykuł, fotoreporter, legitymacja prasowa, akredytacja, lekkie pióro, news, jedynka. Dowiedziały się również, czym różni się dziennikarz od paparazzi. Uczniowie mogli zobaczyć, dotknąć atrybuty charakteryzujące prawdziwego dziennikarza oraz dowiedzieli się, jakie ma on przywileje. Wyjątkowe zainteresowanie wzbudził wśród chłopców przywilej, dzięki któremu dziennikarze sportowi mogą wchodzić za darmo i bez biletu na mecze piłki nożnej. Dzieci, szczególnie ze starszych klas, były zaciekawione zawodem dziennikarza i zadawały ciekawe pytania z nim związane. Redaktor naczelna w ramach rewanżu odwdzięczyła się tym samym, zapraszając uczniów i nauczycieli w odwiedziny do siedziby redakcji gazety mieszczącej się w Biłgoraju na ulicy Konopnickiej 11.

Serdecznie dziękujemy miłemu gościowi za wizytę. Z wyrazami wdzięczności uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja Zamiejscowego Oddziału w Ciosmach.

 

Agnieszka Blicharz

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.