kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Nowa wystawa w Biłgoraju. Pokaże prawdziwe historie kobiet

Nowa wystawa w Biłgoraju jest połączeniem fotografii, inspirowanej prawdziwymi historiami kobiet. Zdjęć ukazujących ich najtrudniejsze momenty oraz wywiadów, które przedstawiają zmagania się z życiowymi kryzysami i sposoby na szukanie sobie pomocy, by przetrwać i wyjść z nich. Wernisaż wystawy audiowizualnej "One" - 19 kwietnia (piątek) w BCK. Wstęp jest wolny.

- Reklama -

Celem wystawy „ONE” jest ukazanie siły i determinacji kobiet, które mimo trudności w życiu potrafiły się podnieść i znaleźć drogę do wyjścia z tak trudnych momentów swojego życia.

Misją całego społecznego projektu, który został zapoczątkowany wystawianiem spektaklu w BCK w marcu bieżącego roku pt. „Tryptyk – obrazy o kobiecości” w reżyserii Anny Obszańskiej, jest budowanie empatii i zrozumienia dla problemów, z którymi borykają się kobiety w kryzysie oraz zachęcanie do wsparcia, pomocy i solidarności wobec nich:

urząd MArszałkowski projekt

– Poprzez prezentację prawdziwych historii i inspirujących fotografii chcemy przypomnieć, że każda kobieta ma siłę w sobie, aby przezwyciężyć największe trudności i odnaleźć swoją własną, autentyczną drogę by z nich wyjść. Chcemy zainspirować innych do wytrwałości i nadziei. Pragniemy zachęcać do aktywnego wsparcia i tworzenia społeczności, która oferuje pomoc i wsparcie osobom znajdującym się w trudnych sytuacjach, jak również działać na rzecz zmiany systemowych nierówności i przeciwdziałania kryzysom. A także dążenie do zmian stereotypowych wyobrażeń na temat kryzysów oraz osób do nich prowadzących poprzez pokazanie różnorodności doświadczeń i możliwości ich rozwiązywania – tłumaczą organizatorzy.

 

Podczas wernisażu zostanie stworzona przestrzeń, gdzie będzie można uzyskać informacje na temat różnych form pomocy zarówno systemowej, jak i prywatnej, dostępnych na naszym obszarze. Będzie możliwość otrzymania ulotek, wizytówek oraz zapisania numerów telefonów do placówek czy gabinetów oferujących pomoc.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.