karczma na woli_wesela

- Reklama -

- Reklama -

Nowa sołtys w gminie, choć wybory … dopiero za rok

Ciekawa sytuacja w gminie Turobin. Radni przyjęli właśnie ślubowanie nowej sołtys miejscowości Olszanka. Mieszkańcy zdecydowali, że będzie nią Marzena Jarmuł. Tyle, że wybory sołtysów w gminie Turobin odbędą się przecież dopiero w 2024 roku, ze względu uchwałę podjętą przez Radę Gminy, które zdecydowała, że kadencja sołtysów kończy się wraz z kadencją wójta. Dlaczego sołtys w Olszance zmienił się już teraz?

- Reklama -

Ślubowanie nowej sołtys odbyło się na Rady Gminy Turobin. Przewodniczący Rady Gminy – Ryszard Mróz, który odczytał rotę ślubowania. Wójt gminy Turobin Andrzej Kozina pogratulował wyboru  na sołtysa, oraz życzył Marzenia Jarmuł owocnej pracy na rzecz mieszkańców, sołectwa i całej gminy Turobin.

Kim jest nowa sołtys Olszanki?

Marzena Jarmuł działa aktywnie w Kole Gospodyń Wiejskich, oraz angażuje się w sprawy społeczne.

Wybory sołtysów w gminie Turobin odbędą się w 2024 roku, że względu na uchwałę Rady Gminy, która zdecydowała, że kadencja sołtysów kończy się wraz z kadencją wójta. W niektórych miejscowościach, wybory będą odbywać się jednak już w tym roku, ponieważ tak wskazują statuty.

- Reklama -

Wybór nowego sołtysa w Olszance, był podyktowany rezygnacją poprzedniego sołtysa, z powodu niezależnych od niego spraw prywatnych.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.