- Reklama -

Nowa sala gimnastyczna w Korchowie (Film)

Sala gimnastyczna w każdej szkole to wyjątkowe miejsce. To właśnie w niej dzieci i młodzież mogą ćwiczyć. Tam również odbywają się tam różnego rodzaju imprezy i wydarzenia. Jeszcze kilka lat temu uczniowie SP w Korchowie Pierwszym nie mieli takiego miejsca, jednak ostatnio mogą cieszyć się już nowym budynkiem własnej sali gimnastycznej.

Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Korchowie Pierwszym rozpoczęła się w 2018 roku i niedawno została zakończona.

– Z roku na rok przybywało w naszej placówce klas, wiec zaistniała potrzeba, aby rozbudować salę gimnastyczną. Dzięki naszym władzom samorządowym udało się to zrobić i dzisiaj możemy się cieszyć nową częścią szkoły. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasi uczniowie będą z niej korzystać – mówi Małgorzata Paluch, dyrektor Szkoły Podstawowej w Korchowie Pierwszym.

Zajęcia wychowania fizycznego będą realizowane w nowej sali gimnastycznej. Ponadto będą z niej korzystać lokalne stowarzyszenia sportowe i lokalna społeczność, organizując treningi, zajęcia sportowe, turnieje oraz współzawodnictwo sportowe.

- Reklama -

– Można powiedzieć, że ta sala była uproszona i wybłagana. Dziękuję byłemu wójtowi, że zapisał nam tę salę w budżecie, oraz obecnemu za zaangażowanie i staranie się, aby została on wybudowana – mówi Halina Kwik, radna gminy Księżpol. – Czekaliśmy na tę salę bardzo długie lata. Pamiętam jak dziś, była sesja Rady Gminy. Rozmawiałam wtedy z innymi radnymi i oni mówili: „Halina, wiesz, że środków na budowę sali nie ma”. Ja odpowiedziałam: „wiem, ale też wiem, że młodzież z Korchowa potrzebuje tej sali i czy któryś z was podniesie rękę przeciwko dzieciom? Ja myślę, że na sesji nikt z was tego nie zrobi”. Okazało się później, że miałam rację i nikt nie podniósł ręki przeciwko budowie tej sali – mówi usatysfakcjonowana radna.

Sala gimnastyczna ma wymiary 18 m x 30 m. Do sali dobudowane jest również zaplecze, w którym znajdują się dwa zespoły szatniowe, każde z osobnym węzłem higieniczno-sanitarnym, w pełni przystosowanym dla osób niepełnosprawnych, magazyn na sprzęt sportowy oraz pomieszczenie dla nauczycieli wychowania fizycznego z osobnym węzłem higieniczno-sanitarnym. W części zaplecza sali gimnastycznej zlokalizowany jest hol główny z szafkami odzieży wierzchniej oraz ogólnodostępne toalety damskie, męskie, dla nauczycieli i osób niepełnosprawnych. Od strony północnej powstały dwie sale dydaktyczne.

– W Szkole Podstawowej w Korchowie Pierwszym, ogólnie mówiąc, nie było wcześniej sali. Istniała tylko taka mała salka do zajęć dydaktycznych. Teraz powstała nowa sala. Jest tutaj pełnowymiarowe boisko do piłki koszykowej oraz piłki siatkowej. Są tutaj zaznaczone również linie do minipiłki nożnej oraz minipiłki ręcznej – opisuje Jakub Strus, nauczyciel wychowania fizycznego.

Budowa sali gimnastycznej została dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej Edycja 2020 oraz z budżetu państwa ze środków FRKF. Całkowita wartość inwestycji wynosiła: 4 372 192,00 zł w tym prawie połowę, czyli 1 944 500,00 zł stanowiły środki zewnętrzne.

– Nie chciałbym wymieniać z imienia i nazwiska tych, którzy przyczynili się do budowy tej sali, aby nikogo przez przypadek nie pominąć. Chciałbym jednak wszystkim razem i każdemu z osobna podziękować za starania, aby ta inwestycja pomyślnie dobiegła końca – mówi Jarosław Piskorski, wójt gminy Księżpol. – Jestem bardzo szczęśliwy, że ta inwestycja dobiegła końca, jednak to jeszcze nie koniec inwestycji przy tym obiekcie, ponieważ tę salę trzeba należycie wyposażyć, aby dzieci chodzące do tej szkoły, środowisko lokalne oraz klub sportowy, który działa na tym terenie, wszyscy mogli z tej sali w stu procentach korzystać – dodaje włodarz.

~Kuliński Michał

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.