- Reklama -

Nowa odsłona Ogólnopolskiego Festiwalu SOLI DEO w Biłgoraju

 

 

9 lipca 2017 r. w Biłgoraju odbędzie się 18 edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej SOLI DEO. Całość wydarzenia rozpocznie uroczysta Msza św. w kościele Wniebowzięcia NMP, której przewodniczył będzie J.E. Ks. Bp Marian Rojek. W tym roku festiwal będzie miał nową odsłonę. Odbędzie się bowiem uroczysta Gala, w trakcie której laureaci plebiscytu muzycznego Katolickiego Radia Zamość otrzymają nagrody. Będzie również okazja posłuchać ich podczas prezentacji festiwalowych.

Festiwal odbędzie się na scenie letniej na placu BCK. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Nadzieja” działające przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gromadzie. Współorganizatorami są: Komitet Organizacyjny SOLI DEO, KSM „Serce”, Urząd Miasta Biłgoraja, Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy w Biłgoraju oraz Biłgorajskie Centrum Kultury.

- Reklama -

W trakcie trwania festiwalu odbędzie się diecezjalny finał akcji "Kilometry Caritas". Wszystkie zebrane pieniądze przez Szkolne Koła Caritas w całej diecezji zostaną przywiezione do Biłgoraja i po zamianie na nominały 1 zł. będą przyklejane do taśmy. W ten sposób udowadniamy, że dobro można zmierzyć. Dodatkową atrakcją jest próba pobicia rekordu Guinnesa. Do rekordu potrzebujemy 75 km. właśnie tych monet. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na cel charytatywny.

Festiwal uświetni występ zespołu "Siewcy Lednicy" znanego nam ze spotkań młodych Lednica 2000.

Program na plakacie.

Zapraszamy!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.