- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nowa miejscowość w powiecie biłgorajskim

W powiecie biłgorajskim mamy nową miejscowość. Tak przynajmniej wynika ze zdjęć, które dostaliśmy właśnie od Jacka. - Z cyklu absurdy drogowe na drodze 835 ciąg dalszy. To wjazd do miejscowości Księżpol od strony Tarnogrodu - pisze mieszkaniec. Zapraszamy do ... Książpola. Ktoś miał już okazję odwiedzić nowe miejsce w powiecie biłgorajskim? Polecacie?

- Reklama -

Nazwa jest łudząco podobna do istniejącego od 1507 roku Księżpola. Być może to przypadek. Dla przypomnienia.  Księżpol powstał na początku XVI wieku pod nazwą Księżopole. Dokumenty podatkowe z 1507 roku wskazują na istnienie w Księżpolu prawosławnej cerkwi dla mieszkańców, którzy byli Rusinami. Inna nazwy miejscowości: (pierwotnie Księżopole, dawniej Kniaźpol).

- Reklama -

Pozdrawiamy drogowców i mieszkańców KSIĄŻPOLA.

- Reklama -

6 Komentarze
 1. Gość mówi

  Nasuwa się pytanie, czy firma produkującą te znaki, poniesie jakąś odpowiedzialność, albo czy chociaż na koszt własny zrobi nowe, tym razem poprawne???

 2. Synek mówi

  A znak przy skrzyżowaniu na Smólsko i Rogale już zmienili? Na początku września było na nim napisane w lewo Dereźnica Zagrody. Podkreślam Dereźnica

 3. Zibi mówi

  Istnieje takie powiedzenie że w Biłgoraju psy bociana wyruchaly – tak też powstają nowe miejscowości.

 4. Anonim mówi

  Baca tam rządzi hahaha

 5. Ha mówi

  Jaka władza takie nazewnictwo oraz wiedza.

 6. P mówi

  oj już tak się czepiacie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.