- Reklama -

Nowa karetka dla Biłgoraja

W czwartkowe przedpołudnie 20 lutego na ręce Krzysztofa Kraczka, kierownika Regionalnej Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Biłgoraju przekazane zostały kluczyki do nowego ambulansu.

Wsparcie z rządowego „Programowi wymiany ambulansów” w postaci dofinansowania 400 tyś. na zakup nowej karetki był możliwy m.in. dzięki zaangażowaniu Tomasza Rogali, który obecnie pełni również funkcję przewodniczącego Rady Społecznej przy  SPSPRiTS w Zamościu.
– Nowy ambulans zwiększy bezpieczeństwo pacjentów oraz przyczyni się do poprawy warunków pracy zespołów ratowniczych, zwłaszcza że ambulanse pracują w ekstremalnych warunkach. Dobry sprzęt to większe szanse na uratowane życie i zdrowie  – mówi wicestarosta Rogala.
Program stanowi kolejny etap reformy systemu ratownictwa medycznego, którego pierwsza faza zakończyła się 1 kwietnia 2019 r. uruchomieniem Państwowego Ratownictwa Medycznego.

- Reklama -

  Polskim pacjentom do tej pory służyły nawet kilkunastoletnie karetki. Co trzeci ambulans w Polsce ma 6 lat lub więcej. Po zakończeniu wymiany w ramach programu, średni wiek pojazdu funkcjonującego w systemie spadnie o 30 miesięcy – poinformował resort zdrowia.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. obywatel mówi

    Czy dzięki temu święceniu, karetki będą szybciej jeździć, ludzie ozdrowieją?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.