- Reklama -

- Reklama -

Nowa jakość obsługi interesantów WGiGN w starostwie (audio)

W środę 12 lutego w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się otwarcie nowej sali obsługi interesanta Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami. Organizatorem spotkania było Biuro ds. Komunikacji Medialnej, Informacji i Promocji. Na tym spotkaniu obecni byli kierownik WGiGN Ireneusz Bulicz, z-ca kierownika WGiGN Anna Żuk, starosta biłgorajski Andrzej Szarlip oraz rzecznik prasowy Grzegorz Winnicki.

- Reklama -

Celem spotkania było przybliżenie informacji na temat podnoszenia jakości obsługi w Starostwie Powiatowym, mówiono o reorganizacji pracy, a także zaprezentowano geoportal powiatu biłgorajskiego. Dodatkowo rzecznik prasowy przedstawił nową odsłonę strony WWW Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

Dostęp do aktualnej informacji przestrzennej na temat np. danych o gruntach, budynkach, sieci uzbrojenia z terenu powiatu będzie udostępniona na geoportalu, który jest prowadzony przez starostę biłgorajskiego. Mieszkańcy powiatu będą mieli dostęp do tego portalu w trybie publicznym. Geoportal dodatkowo został wzbogacony o moduł Udostępniania materiałów zasobu dla mieszkańców. Będzie możliwość złożenia wniosku o mapę drukowaną lub elektroniczną bądź inne materiały. Geoportal zapewnia całościową obsługę wykonawców prac geodezyjnych oraz kartograficznych. Dzięki temu, wykonawcy będą mogli zgłaszać prace i odbierać materiały z PZGiK bez konieczności odwiedzania urzędu. Geoportal zapewnia również darmowy dostęp do aktualnej ewidencji gruntów oraz mapy numerycznej dla gmin powiatu po podpisaniu umowy. Z tego portalu będzie można także korzystać za pomocą aplikacji mobilnej.

Geoportal powiatu biłgorajskiego, przedstawiła z-ca kierownika Wydziału Geodezji i Gospodarki NieruchomościamiAnna Żuk:  

Podnoszenia jakości obsługi w Starostwie Powiatowym ma na celu wprowadzenie standardów obsługi klienta w Urzędzie, a co za tym idzie zmiana wizerunku urzędu oraz urzędników. Główną domeną ma być nabranie zaufania do urzędników, którzy będą załatwiać mieszkańcom powiatu biłgorajskiego sprawy administracyjne w profesjonalny sposób. W związku z tym, interesanci będą mogli liczyć na fachową pomoc, zaś praca w miłej atmosferze ułatwi wykonywanie zadań przez urzędników. Zbudowanie pozytywnego wizerunku urzędu będzie komfortowe zarówno dla klientów, jak i dla osób zatrudnionych w urzędzie.

O nowej sali interesantów opowiada Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip:

- Reklama -

Aby polepszyć jakość obsługi interesantów Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, zostały przeprowadzone prace remontowe sali, w której mieści się ten wydział. Należy nadmienić, iż jest to największy wydział Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, który liczy obecnie 33 pracowników. Podnoszenie standardu obsługi interesantów odbywa się głównie dzięki usprawnieniu komunikacji wewnętrznej i wydajności informatycznej. Powstanie Sali Obsługi Interesanta, gdzie można będzie uzyskać wszechstronnej informacji w jednym miejscu, jest wynikiem tego, iż wcześniej interesanci w celu uzyskania odpowiedniej informacji byli zmuszeni poszukiwać pracownika w całym wydziale. Zaletami utworzenia takiego miejsca jest przede wszystkim usprawnienie pracy w tym wydziale oraz zwiększenie bezpieczeństwa pracy dzięki ograniczeniu osób, szukających pracowników. Na Sali Obsługi Interesanta znajdować się będzie terminal płatniczy, dzięki któremu interesanci nie będą musieli dokonywać opłat z tytułu pobranych materiałów geodezyjnych w punkcie kasowym lub w odpowiednim banku, lecz na miejscowym WGiGN. Zostanie on zainstalowany w marcu tego roku.

Reorganizację pracy WGiGN w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju przedstawił kierownik tego wydziału Ireneusz Bulicz: 

Dodatkowo zaprezentowano nową odsłonę strony internetowej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Nastąpiła poprawa funkcjonalności oraz dopracowano nowy szablon graficzny: akcenty wizualne i typograficzne. Ponadto dołączono piękne, krajobrazowe i panoramiczne zdjęcia z powiatu biłgorajskiego. Projekt nowej strony jest zgodny z wymaganiami WCAG oraz w przyszłości przewiduje współpracę z mediami społecznościowymi, takimi jak: Facebook, Instagram czy Twitter.

J.P.

- Reklama -

1 komentarz
  1. jarosław mówi

    To co było do tej pory i dlaczego trwało to tyle lat?

Zostaw odpowiedź