- Reklama -

Nową drogą przez Bukowiec

W niedzielę 13 września spod remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Drugim wyruszył rajd rowerowy, w którym licznie uczestniczyła lokalna społeczność. Aleksandrowscy druhowie, aby zorganizować takie wydarzenie, pozyskali na ten cel środki ze Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

Galeria fotografii (81 zdjęć) 

– Organizujemy dziś rajd rowerowy do Pisklak, będziemy przejeżdżać  nowo wybudowaną drogą przez Bukowiec. Do rajdu dołączyliśmy akcję “Pod biało-czerwoną”, aby przy naszej remizie stanęła flaga z masztem, dlatego zbieramy na ten cel głosy mieszkańców Aleksandrowa. Zaplanowaliśmy również dziś atrakcje dla dzieci – podkreślał Damian Surmacz organizator wydarzenia, skarbnik OSP w Aleksandrowie Drugim. 

Nagranie głosowe poniżej:

Aby wszyscy uczestnicy mogli czuć się bezpiecznie, otrzymali od organizatorów kamizelki odblaskowe z logo powiatu biłgorajskiego, które zakupione zostały za pozyskane środki.  

– Rajd ten ma na celu integrację lokalnej społeczności, propagowanie ochrony przeciwpożarowej, promocję powiatu biłgorajskiego oraz edukację ekologiczną lasów. Jest on sfinansowany przez powiat biłgorajski, za co jesteśmy bardzo wdzięczni – mówi Henryk Puźniak, prezes OSP w Aleksandrowie DrugimJest to nasz spontaniczny pomysł, który okazał się trafiony, ponieważ jak widać chętnych nie brakuje, mieszkańcy dopisali nawet całymi rodzinami – przyznaje z zadowoleniem prezes Puźniak. 

Nagranie głosowe poniżej:

- Reklama -

Najwięcej pozytywnych emocji wzbudzały atrakcje dla najmłodszych, czyli posługiwanie się sikawką strażacką i uczestnictwo w pokazach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Rajd zakończył się wspólnym posiłkiem.

         

Red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.