- Reklama -

Nowa droga i chodnik w Zawadce

Zakończyła się budowa 982-metrowej drogi w Zawadce (gmina Księżpol). Z nowej inwestycji cieszą się i samorządowcy, i mieszkańcy.

Przebudowa drogi gminnej nr 109421 L w miejscowości Zawadka to zadanie współfinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Całkowita wartość inwestycji to 663 876 zł, a wartość dofinansowania wyniosła 398 325 zł.

W ramach przebudowy jezdnię poszerzono do 5,5 metra, powstał chodnik o szerokości 2 metrów, przebudowano także przepust, utwardzono pobocza materiałem kamiennym, a przydrożne rowy poddano renowacji.

- Reklama -

Podczas prac zamontowano także nowy przystanek, ustawiono urządzenia podnoszące bezpieczeństwo użytkowników ruchu, barierki na przepustach oraz bariery stalowe sprężyste. Wprowadzono nową organizację ruchu wraz z ustawieniem znaków drogowych.

– Bardzo się cieszymy z nowej drogi. Poprawiła się komunikacja, a piesi mogą bezpiecznie spacerować chodnikiem – mówi Anna Adamowicz, sołtys Zawadki. – Czekamy na kolejny etap prac oraz połączenie drogi z Zawadki z Korchowem i Tarnogrodem – dodaje.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.