- Reklama -

- Reklama -

Nowa atrakcja turystyczna w Kazimierzu Dolnym

Na turystów w Kazimierzu Dolnym czeka kolejne nowe miejsce do zwiedzania. To Park Miliona Róż i Zabytków Kresowych.

- Reklama -

Park Miliona Róż i Zabytków Kresowych to projekt edukacyjny poświęcony historii, tradycji i dziedzictwu Kresów Rzeczypospolitej. W naturalnym otoczeniu unikalnych kolekcji róż prezentowane są miniatury zamków, pałaców oraz obiektów sakralnych związanych z najważniejszymi osobami i miejscami dla naszej historii. To m.in. najważniejsze zabytki Lwowa, Kamieńca Podolskiego, Chocimia czy Żółkwi. Zabytki kresowe w najdrobniejszych szczegółach zostały odtworzone w skali 1:25. Nad ich odtworzeniem pracował przez kilka lat zespół kilkunastu pasjonatów historii i sztuki. Zostały także odtworzone w podobnej skali armaty i żołnierze biorący udział w bitwie pod Wiedniem w 1683 roku. Wszystko to w otoczeniu wyjątkowych kolekcji róż najsłynniejszych hodowców róż na świecie. Już teraz kolekcja ta jest imponująca, bo liczy około 600 odmian róż, a będzie powiększona.

- Reklama -

Zwiedzanie parku to żywa lekcja historii, która trwa 45 minut. Przewodnicy opowiadają o wielkich wydarzeniach z historii Polski, wybitnych bohaterach narodowych oraz o dziedzictwie dawnej Rzeczpospolitej. Z Kresów pochodzi zdecydowana większość wybitnych polskich wodzów wojskowych i wielkich bohaterów narodowych (m.in. Stanisław Żółkiewski, Stanisław Koniecpolski, Jan Sobieski, Jan Karol Chodkiewicz, Tadeusz Kościuszko, Józef Piłsudski). Bez poznania historii Kresów nie można zrozumieć Polski, bo przecież przez wieki były one jej częścią, stanowiły o jej sile i znaczeniu w Europie.

Park Miliona Róż i Zabytków Kresowych w Kazimierzu Dolnym czeka na gości przy ul. Krakowskiej 73.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Gosia mówi

  Bardzo bardzo polecam przepiękne miejsce.Przewodnik pięknie opowiada bardzo przyjemnie się Go słucha bo jest on również współzałożycielem..A cena wejścia 25 zł

 2. Karolol mówi

  Najpierw to niech normalny dojazd zrobią przy Wiśle bo dziura na dziurze i wszystkich wczasowiczów zakurzaja samochody nad Wisłą! Kazimierz a drogi nie ma tylko polna droga na wisla wstyd !!

 3. KatMar mówi

  Bardzo jestem ciekawa ile kosztuje zwiedzanie bo ceny w Kazimierzu są zważając z nóg…

 4. Aga mówi

  Przesympatyczny właściciel wspsniale opowiada o różach i o zamkach. Szczerze polecam. Na pewno jeszcze tam wrócimy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.