- Reklama -

- Reklama -

Niszczejące zabytki miasta

- Reklama -

„Jak szybko mija czas widać po starych biłgorajskich drewnianych domach. Spacerując po mieście, widzi się coraz więcej nowych budynków wybudowanych w miejscu starych urokliwych domków przy ulicach 3 Maja, Kopernika, Kościuszki. Pozostało jeszcze kilka drewnianych domków pamiętających odległe czasy Biłgoraja i jego historię. 

Przechadzając się ulicą Lubelską, nie sposób nie zwrócić uwagi na budynek starej pożydowskiej karczmy czy też szynku. Budynek chyli się ku upadkowi po drobnym pożarze, jaki miał miejsce w tym roku. Myślę, że los jego jest już przesądzony, gdyż nikt go nie remontuje. Przyglądając się mu z bliska, można zauważyć, iż był to masywny, duży budynek drewniany o ciekawym projekcie. 

toyota Yaris

Biorąc pod uwagę powyższe spostrzeżenia, myślę, że warto by było zainteresować się starymi budynkami biłgorajskimi. Czy przypadkiem nie można takiego budynku odrestaurować i przenieść na budujące się „Miasteczko na Szlaku Kultur”? Przynajmniej byłby tam jeden oryginalny budynek ze starej zabudowy Biłgoraja. Na pewno przy dobrej woli decydentów Biłgoraja i budowniczych Miasteczka dałoby się to zrobić.

 Chrońmy zabytki Biłgoraja, gdyż jak wszystkim wiadomo, Biłgoraj jak na jego wielkość jest w tym dość ubogi.”

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.