- Reklama -

Nikt nie szuka swojej zguby?

Portfele, telefony, pieniądze, rowery, złota biżuteria. To tylko niektóre przedmioty znajdujące się Biurze Rzeczy Znalezionych. Zainteresowani mogą zgłaszać się po swoje zguby.

Nie każdy wie, że na tablicy ogłoszeń w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju jest dostępny wykaz rzeczy znajdujących się w Biurze Rzeczy Znalezionych. Do Biura Rzeczy Znalezionych przyjmowane są do przechowania przedmioty znalezione na terenie powiatu z wyjątkiem rzeczy, które nie przedstawiają żadnej wartości lub o wartości poniżej 100 zł. Nie ma tutaj także tych przedmiotów, które zostały znalezione w środkach transportu publicznego czy w budynkach publicznych. W tych przypadkach znalazca zobowiązany jest oddać rzecz znalezioną do zarządcy budynku lub pomieszczenia bądź zarządcy środka transportu publicznego.

Osoby poszukujące rzeczy zagubionej i zgłaszające się do Biura Rzeczy Znalezionych muszą określić, jaką rzecz zagubiły, opisać przedmiot, charakterystyczny wygląd bądź znaki szczególne, przedstawić dowody stwierdzające posiadanie zagubionej rzeczy (np. dowód zakupu, numery seryjne, własne oznaczenia bądź opis widocznych śladów zużycia) i wypełnić oświadczenie o odbiorze rzeczy znalezionej. Należy także przedstawić swój dowód osobisty lub inny dokument stwierdzający tożsamość.

- Reklama -

Rzeczy w Biurze Rzeczy Znalezionych przechowuje się przez okres 3 lat. Po tym czasie przechodzą na własność Skarbu Państwa. Obecnie na swoich właścicieli czeka telefon komórkowy HUAWEI znaleziony 23 lutego 2017 roku przy alei 400-lecia w Biłgoraju, pewna kwota pieniędzy w złotówkach znaleziona 28 czerwca 2017 r. na terenie sklepu MILA w Biłgoraju, portfel koloru żółto-czarnego z kwotą pieniędzy znaleziony na ul. Zielonej w Biłgoraju, telefon komórkowy CYFROWY POLSAT znaleziony 27 stycznia 2018 r. w okolicy sklepu ROSSMANN przy ul. Sikorskiego.

Oprócz tego w Biurze Rzeczy Znalezionych przechowywane są rzeczy z poprzednich dwóch lat. Są to m.in. portfele, rowery, zegarki czy kluczyki do samochodu.

W celu odbioru rzeczy znalezionych należy zgłosić się wraz z dokumentem tożsamości do Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, ul. T. Kościuszki 94, 23-400 Biłgoraj, pokój nr 110 (I piętro), w dniach od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.30 do 15.30. Telefon kontaktowy 84 688 20 81.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.