- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nikt nie chce być radnym?

Już wkrótce wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Biłgoraj. Szkoły już mogą zgłaszać swoich kandydatów. Czasu zostało niewiele, bo tylko do 16 maja. Tylko po co szkołom młodzieżowy radny?

- Reklama -

– Jeżeli jesteś uczniem jednej ze szkół w Biłgoraju i chcesz mieć realny wpływ na rozwój miasta, zachęcamy Cię do udziału w procesie wyborczym do Młodzieżowej Rady Miasta Biłgoraja i zgłoszenia swojej kandydatury na radną/radnego – informuje UM Biłgoraj.

Widać chętnych zbyt wielu nie ma, skoro kolejny raz wydłużony został termin zgłaszania kandydatów. Tym razem jest czas do 16 maja.

Kto może kandydować?

- Reklama -

Do Młodzieżowej Rady Miasta Biłgoraja kandydować mogą uczniowie ze szkół podstawowych (klas VII i VIII) i szkół ponadpodstawowych (klasy I i II). Każda szkoła ma możliwość zgłoszenia co najmniej 5 osób do komisji wyborczych, które będą odpowiedzialne za przeprowadzenie rekrutacji kandydatów na radnych oraz przeprowadzenie głosowania na terenie danej szkoły.

Aby rozbudzić aktywność społeczną i samorządową wśród młodych mieszkańców naszego miasta urzędnicy zachęcają młodzież do włączenia się w proces tworzenia Młodzieżowej Rady Miasta Biłgoraja.

O radzie, która ma reprezentować interesy młodych, pisaliśmy już w artykule: Powołano Młodzieżową Radę Miasta.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.