- Reklama -

Niezwykły Dzień Patrona z okazji niezwykłej rocznicy

Mimo trudności, w jakich wszyscy się znaleźliśmy z powodu pandemii koronawirusa, nauczyciele, rodzice i uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II  w Tereszpolu-Zaorendzie wspomagani przez gminę i parafię uczcili Dzień Patrona szkoły oraz 100. rocznicę jego urodzin i 14. rocznicę nadania imienia.

 

 

18 maja o godzinie 8.00 rozpoczęła się w kościele parafialnym Msza święta, w której udział wzięli nauczyciele i pracownicy szkoły, reprezentacja uczniów i rodziców  z przewodniczącą Ewą Szponar oraz przedstawiciele gminy: wójt Jacek Pawluk i sekretarz Maria Skóra. Wszystko odbyło się z zachowaniem zasad dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego.

- Reklama -

Liturgia miał uroczysty charakter i oprawę. Mszę św. koncelebrowali ks. proboszcz Antoni Gębala i ks. wikariusz Arkadiusz Jakubczak. O słowo czytane zadbała katechetka Lucyna Szozda, a o stronę muzyczną Dorota Dobosz wraz ze scholą. Był też niecodzienny poczet sztandarowy – w jego skład weszli rodzice uczniów:  Krzysztof Popko, Joanna Ostasz oraz Sylwia Ostasz.

Na koniec głos zabrała pani dyrektor Danuta Mazur. Dziękując wszystkim za przybycie i wszelką pomoc, podkreśliła niecodzienność wydarzeń i ich szczególny charakter. Wzruszające były słowa, że sala gimnastyczna jest udekorowana jak co roku, ale pusto w niej i cicho. Pani dyrektor dodała też otuchy, przypominając słowa Jana Pawła II, który zapewniał, że losy Ojczyzny, Polaków są mu szczególnie bliskie, więc na pewno będzie się  za nami wstawiał i pomoże nam przetrwać trudne chwile i wyzwania. Zaprosiła też do obejrzenia na stronie szkoły i Facebooku wirtualnej akademii przygotowanej przez uczniów, nauczycieli i rodziców. W czasach zdalnej nauki zdalne występy uczniów naprawdę wszystkich zachwyciły!

„Nie zastąpi Ciebie nikt” – te piękne słowa autorstwa Marka Dutkiewicza napisane do muzyki Romualda Lipki, które zabrzmiały na koniec liturgii, były kolejnym  momentem wzruszenia  i refleksji na Wielkim Autorytetem i Siłą Ducha Wielkiego Papieża z Wadowic.

red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.