- Reklama -

Niezwykła akcja malarzy

11-letni Mikołaj ze Szkoły Podstawowej w Korchowie Pierwszym został bohaterem niezwykłej akcji. Jego obraz stał się początkiem niesamowitej historii.

Obrazek, który przedstawia kwiaty w wazonie, namalował Mikołaj, uczeń piątej klasy Szkoły Podstawowej w Korchowie Pierwszym. Trafił on na aukcję charytatywną na rzecz cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe Maksia. Obrazek został zauważony przez grupę malarzy. Dalej działy się z nim rzeczy niezwykłe…

„Dzięki dwóm wspaniałym paniom, mamie Mikołaja, czyli autora obrazka i mamie cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe Maksia, obrazek trafił na aukcję charytatywną. Kupiliśmy go i nakleiliśmy na duże, białe płótno. Ośmioro znakomitych artystów, z którymi mamy zaszczyt współpracować wysyłało go sobie i na wspólnym płótnie domalowywało kolejne obrazy, z dedykacją dla Mikołaja. Tak powstało unikatowe DZIEŁO SZTUKI. Potem obraz trafił do zaprzyjaźnionego zakładu ramiarskiego, gdzie został oprawiony w piękną, błękitną ramę. Dziś obraz-niespodziankę, wspólne dzieło wielu cudownych osób, wysyłamy Mikołajowi, a u nas, w galerii www.TouchofArt.eu zostaje limitowana seria 50 inkografik, które w całości trafią na aukcję charytatywną przeznaczoną na leczenie Maksia” – czytamy na stronie internetowej galerii.

Picasso powiedział kiedyś: „Wszystkie dzieci są artystami. Wyzwaniem jest pozostanie artystą, gdy się dorasta…” . Życzymy nam wszystkim kontaktu z własną kreatywnością i pielęgnowania choćby małego skraweczka własnej „dzikiej łąki”! – dodają artyści oraz dziękują osobom, które włączyły się w tę niezwykłą akcję: Katarzynie Jaśnikowskiej i Jarosławowi Jaśnikowskiemu, Renacie Brzozowskiej, Dariuszowi Żejmo, Dariuszowi Milińskiemu, Tomaszowi Sętowskiemu, Rafałowi Olbińskiemu i Stanisławowi Młodożeńcowi, a także mistrzowi od ram  – Dariuszowi Hrybikowi!

Wciąż można kupić infografiki i wspomóc leczenie Maksia. Limitowana i certyfikowana edycja 50 szt. Giclée na papierze, obrazu „Bez tła” format 40×30 cm – cena: 500 zł. Całość wpływów zostanie przekazana na pomoc Maksiowi.

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt:

Paweł Kamiński, Dyrektor Galerii

Touch of Art – Galeria Malarstwa Europejskiego

ul. Batorego 35/4 | 58-300 Wałbrzych

tel. kom. +48 600 700 628

tel/fax: +48 74 30 30 220

https://www.TouchofArt.eu | galeria@touchofart.eu

 

Zdjęcia:  www.TouchofArt.eu

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.