- Reklama -

Niezwykły gość w Zespole Szkół Specjalnych

 

Mikołaj odwiedził naszych uczniów już po raz… dwunasty. Przyjechał do nowej siedziby naszej szkoły z workiem pełnym prezentów dla uczniów i nauczycieli.

Jego przybycie poprzedzone było akcją charytatywną „Zostań Mikołajem”, która w tym roku po raz kolejny objęła swym zasięgiem wszystkie szkoły średnie w Biłgoraju. Dyrekcja oraz nauczyciele zwrócili się z prośbą do miejscowych szkół o przeprowadzenie akcji mikołajkowej na ich terenie.

Organizatorami akcji byli Elżbieta Kłosek, Bożena Łuszczek, Urszula Ostrowska oraz Grzegorz Kubik.

W tym roku pozytywnie na nasz apel odpowiedziały szkoły: Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju oraz młodzież z internatu Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. Po raz pierwszy w tym roku do akcji przyłączyła się młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

- Reklama -

Dyrekcji, nauczycielom i uczniom poszczególnych szkół serdecznie dziękujemy za otwarcie swoich serc i przyłączenie się do akcji. Dzięki Państwa pomocy udało się zebrać słodycze, materiały plastyczne i przybory szkolne, z których przygotowaliśmy prawie 40 paczek dla naszych uczniów. Tym samym sprawiliście im Państwo ogromną radość, gdyż jak wszystkie dzieci na świecie z utęsknieniem czekały na Mikołaja.

Czekając na przybycie Mikołaja, uczniowie bawili się przy muzyce i przygotowywali niespodziankę dla wspaniałego gościa – uczyli się piosenki na powitanie niezwykłego gościa. Mikołaj przybył ze swoimi „przyjaciółmi” – pomocnikami i wspólnie obdarowywali dzieci prezentami, które prezentowały swoje talenty, zdolności i umiejętności, każde w miarę swoich możliwości psychofizycznych.

Na koniec wszyscy wspólnie bawili się przy muzyce, a później przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i pożegnanie gości. Mikołaj obiecał, że za rok przybędzie do nas znowu i przywiezie jeszcze wspanialsze prezenty.

W rolę Mikołaja i jego pomocników wcielili się uczniowie z Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju, którzy wykazali się ogromną empatią, zaangażowaniem i sprawili naszym uczniom wiele radości.

W związku ze zbliżającymi się świętami wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji charytatywnej „Zostań Mikołajem”, zyczymy wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku!

 

 

 

Organizatorzy

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.