Automax

Niezapomniana przygoda Orlików Szkółki OSiR Biłgoraj

Zespół "Orlików" szkółki sportowej OSiR Biłgoraj, jako reprezentant województwa lubelskiego w kategorii wiekowej U 11 wystąpił w turnieju o Puchar Prezesa PZPN, który odbył się w Warszawie w minioną sobotę.

W rywalizacji zagrało 16 najlepszych zespołów Polski w tej kategorii wiekowej. OSiR trafił do grupy B, gdzie przeciwnikami były drużyny GKHM Zagłębie Lubin, MŁKS Łomża i GKS Katowice. Zespoły  z Lubina i Łomży nie dały szans naszym piłkarzom, wygrywając odpowiednio 0:5 i 0:4. W ostatnim meczu z GKS Katowice, nasi piłkarze pokazali, że chcą i potrafią walczyć. Prowadzili 1:0, niestety do zwycięstwa zabrakło 27 sekund, gdyż właśnie wtedy rywale strzelili wyrównującą bramkę. Na tym spotkaniu pojawił się prezes PZPN Zbigniew Boniek, który również przeprowadził krótką rozmowę  z zawodnikami oraz trenerami naszej szkółki.  Młodzi piłkarze przekazali prezesowi specjalnie przygotowany upominek – pamiątkowe tradycyjne biłgorajskie sito.

Warto zaznaczyć, że sam udział w turnieju to niesamowite przeżycie dla dzieci. Sama rywalizacja z takimi zespołami to niesamowite doświadczenie, które przyniosło wiele emocji i niezapomnianych wrażeń naszym jeszcze bardzo młodym piłkarzom. Warto jeszcze dodać, że na każdym kroku w oczy uderzała perfekcyjna organizacja samego turnieju, która dodawała odpowiedniej rangi temu wydarzeniu np. nasi piłkarze po śniadaniu zostali zawiezieni na halę, gdzie rozgrywali swoje mecze.

Ostatecznie grupę B wygrało Zagłębie Lubin, a na drugim premiowanym awansem miejscu wylądowali piłkarze z Łomży. Jak się później okazało Zagłębie Lubin w półfinale rozbiło Arkę Gdynia 6:1, a następnie w finale 5:0 wygrało z Calisia 14 Kalisz. Z kolei drużyna z Łomży uplasowała się na trzecim miejscu.

Skład OSiR Biłgoraj: Szymon Madej – Szymon Sobaszek, Kewin Kurzyna, Michał Wachowicz, Kacper Zarczuk, Szymon Kominek, Krystian Piętak, Adam Stawarski, Mateusz Typko, Kacper Małyszek. Trener: Artur Parzych.

Drużyna była wspierana dopingiem przez liczne grono rodziców z Biłgoraja.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.