- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Niewielkie Zanie z wielkim koncertem (FOTO)

Niewielka wieś Zanie (gm. Księżpol) przeżyła wielkie wydarzenie. W świetlicy wiejskiej odbył się koncert kolęd i pastorałek „Hej kolęda, kolęda”. A dotarły zespoły z niemal całej gminy Księżpol.

- Reklama -

Wystąpiły dzieci z grup wokalnych działających przy GOK w Księżpolu – „Gwiazdeczki”, „Demolki” i „Rozgadane”. Piękną kolędę zaśpiewała także Zofia Wróblewska z Księżpola. Z wiązanką kolęd i pastorałek wystąpił zespół „Hajen”, zespół „Od-Nowa” z Rogali, „Piano” z Korchowa”, „Za horyzontem” z Zawadki, zespół ludowy z Majdanu Nowego, zespół „Harfa” z Rakówki, zespół „Majdanianki” z Majdanu Starego, chór męski „Klucz” z majdanu Starego, zespół „Konwalia” z Księżpola, zespół „Przystań” i „Trio bez nazwy”.
Po części koncertowej panie z nowo powstałego Koła Gospodyń Wiejskich w Zaniach zaprosiły wszystkich zebranych na poczęstunek tradycyjnymi smakołykami – kapustą z grochem i grzybami okraszoną olejem lnianym, racuchami drożdżowymi i na sodzie, krupiakiami i słodkimi pieczonymi zawijańcami – przekazują organizatorzy.

- Reklama -

 

fot: GOK w Księżpolu

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.