- Reklama -

Nietrzeźwych w gminach nie brakuje

Radni gminy Goraj zdecydowali o przekazaniu z budżetu gminy środków na funkcjonowanie zamojskiej Izby Wytrzeźwień. Izba Wytrzeźwień to zakład budżetowy miasta Zamość. Gminy, które chcą, aby ich mieszkańcy mogli skorzystać z usług tej placówki, muszą dołożyć się do kosztów jej funkcjonowania. 

- Reklama -

Gorajski samorząd odpowiedział na prośbę policjantów z posterunku we Frampolu i zdecydował, aby dofinansować zamojską izbę. Radni gminy Goraj zdecydowali, że na jej utrzymanie w tym roku przeznaczą 1 tys. zł. Dzięki temu mieszkańcy gminy będący pod wpływem alkoholu oraz zachowujący się niestosowanie będą mogli przenocować i wytrzeźwieć. Niestety, większość pensjonariuszy nie uiszcza opłaty za swój pobyt, dlatego też koszty ponoszą gminy.

Zadaniem izby wytrzeźwień jest odpłatne opiekowanie się osobami w stanie nietrzeźwości, udzielanie im świadczeń higienicznych i sanitarnych oraz pierwszej pomocy sanitarnej w nagłych przypadkach. Do izby wytrzeźwień trafiają osoby, które są nietrzeźwe i swoim zachowaniem dają powód do zgorszenia w miejscu publicznym lub w zakładzie pracy, znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu albo zagrażają życiu lub zdrowiu innych osób.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.