Nietrzeźwi rodzice „opiekowali się” dziećmi

Nietrzeźwi rodzice „opiekowali” się swoimi córeczkami w wieku niespełna 3 i 4 lat. Ich stan wzbudził podejrzenie osoby postronnej przechodzącej w okolicy jednego z lokali, w którym przebywali rodzice z dziećmi. Osoba ta o swoich podejrzeniach powiadomiła policję.

We wtorkowe popołudnie około godziny 15:30 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał anonimową informację, że na terenie tzw. ogródków przy jednym z biłgorajskich lokali nietrzeźwi rodzice sprawują opiekę nad dziećmi. Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie. We wskazanym miejscu znajdowały się dwie dziewczynki w wieku niespełna 3 i 4 lat.  31-letni ojciec dzieci z gminy Biłgoraj jak wykazało badanie alkomatem, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, natomiast 26 letnia matka prawie promil.

Dzieci trafiły pod opiekę rodziny. Policjanci będą ustalać czy swoim zachowaniem narazili córeczki na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. O sprawie został poinformowany Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.

Przypominamy, że zgodnie z prawem za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia dzieci grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują i przypominają alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji, a czas reakcji wydłuża się. Osoby upojone alkoholem często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi, które szczególnie w tak młodym wieku wymagają ciągłej kontroli.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.