przedszkola Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Nieszczęście było o włos. W roli głównej mieszkaniec Biłgoraja

Dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Gromada (gm.Biłgoraj). A że kierowca jechał ... całą szerokością jezdni, raczej nie dało się tego nie zauważyć. Za kierownicą dzielny 20-latek z Biłgoraja. W dodatku nie miał nigdy prawa jazdy.

- Reklama -

Pech polegał na tym, że wszystkiemu z uwagą przyglądał się mieszkaniec Chełma. To on zadzwonił na policję i powiadomił, że zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. I to około godziny 3 nad ranem z soboty na niedzielę.

Policjanci na miejscu zastali 43 – latka z Chełma, który oznajmił, że jadąc od strony Biłgoraja w kierunku Frampola zauważył, że jadący przed nim kierowca Renault może być nietrzeźwy ponieważ jedzie całą szerokością jezdni. Kiedy kierowca zjechał na stację paliwa, zabrał mu kluczyki od stacyjki i powiadomił dyżurnego.

Jak ustalili policjanci za kierownicą Renault siedział 20 – latek z Biłgoraja. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że miał on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto jak ustalili policjanci 20 – latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz stanie przed sądem.

Apelujemy do kierowców o rozsądek i przypominamy konsekwencje prawne jazdy w stanie nietrzeźwości:

  • Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15
  • Świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tys. zł.
  • Zagrożenie karą do 2 lat pozbawienia wolności

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

foto: zdjęcie ilustracyjne

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.