- Reklama -

- Reklama -

Niespotykany prezent dla seniorów

We wtorek 21 stycznia w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju seniorzy świętowali Dzień Babci i Dziadka. Tego dnia każdej osobie z DPS biłgorajskie fryzjerki oferowały strzyżenie. W minionym tygodniu jedna z pensjonariuszek świętowała swoje 101. urodziny.

Dzień Babci i Dziadka jest okazją do wyrażenia miłości oraz wdzięczności seniorom, do złożenia życzeń oraz obdarowania ich prezentami. Ostatnia akcja w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju pokazała, że oprócz upominków i życzeń osobom starszym przyda się też coś praktycznego. Seniorzy, którzy przebywają w tej placówce, nie są na tyle sprawni, aby mogli sobie pozwolić na wizyty u fryzjera. Dzień Babci i Dziadka zachęcił biłgorajskie fryzjerki z Akademii Fryzjerskiej w Biłgoraju do podarowania czegoś od siebie wszystkim mieszkańcom DPS. Mistrzynie nożyczek podkreślały, jak ważne jest poświęcenie czasu starszym osobom. Można dowiedzieć się od nich wielu ciekawych historii sprzed lat, którymi chętnie dzielą się z innymi.

Tego dnia odbyło się także przedstawienie zaprezentowane przez Klub Seniora “Złota Jesień”, działający przy Biłgorajskim Centrum Kultury. – Myślę, że każda inicjatywa podjęta przez ludzi, którym czasu zbywa, jest ciekawym zajęciem. Ocenia się, w jaki sposób śpiewają i mówią, jak ogólnie przygotowali się do wypełnienia roli. To jest wielka rozrywka dla pensjonariuszy. Frekwencja na takim spotkaniu jest bliska tylko około 80 osób. Jest tu wiele osób, które są ciężko chore i, niestety, nie są w stanie chodzić – mówi pani Bronisława, jedna z mieszkanek Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju.

Takie wydarzenie odbyło się po raz pierwszy i spotkało się z dużym zainteresowaniem pensjonariuszy. Jest nadzieja, że w przyszłym roku przeprowadzona będzie podobna akcja.

- Reklama -

– Mieliśmy panie fryzjerki z Akademii Fryzjerskiej w Biłgoraju. Wyszły z taką inicjatywą, że na Dzień Babci i Dziadka będą strzygły naszych mieszkańców. Z reguły przychodzą do nas uczniowie szkół fryzjerskich, uczą się, a tutaj przyszli profesjonalni fryzjerzy. Było bardzo miło, a mieszkańcy bardzo to docenili – mówi Beata Malec, dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju.

W Domu Pomocy Społecznej w piątek 24 stycznia odbył się jubileusz jednej z pensjonariuszek. Pani Maria obchodziła swoje 101. urodziny. Na tę uroczystość przybył syn jubilatki. Pracownicy oraz pensjonariusze złożyli pani Marii życzenia wraz z zapewnieniem modlitwy w jej intencji. Celebrowanie urodzin było połączone z Dniem Babci i Dziadka. Podzielono się urodzinowym tortem oraz innymi słodkościami.

J.P.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.