- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Niepewna przyszłość WORD-u

7 września 2015 radni Sejmiku Województwa Lubelskiego podjęli uchwałę w sprawie wskazania miasta Biłgoraj, jako miasta, w którym może być przeprowadzany egzamin państwowy w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B. Starania o to, aby tego typu ośrodek powstał w Biłgoraju trwały 10 lat. Początkowo mówiono, że ośrodek może powstać jeszcze pod koniec minionego roku. Jednak rzeczywistość okazała się bardziej skomplikowana.

Kiedy w Biłgoraju będzie można zdawać egzamin na prawo jazdy kat. B. Aktualnie trwa cisza na ten temat. Wydaje mi się, że sprawa utknęła w martwym punkcie jak zresztą wiele dobrych, lokalnych pomysłów – twierdzi Czytelniczka NOWej. Dodaje, że wiele osób chciałoby zdawać egzamin na prawo jazdy w Biłgoraju.

- Reklama -

Jak wyjaśnia Beata Górka, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Lubelskiego, Sejmik Województwa podjął uchwałę o wyrażeniu zgody na utworzenie ośrodka zamiejscowego WORD w Biłgoraju. – W tej chwili wciąż czekamy, żeby miasto i powiat wywiązały się z zobowiązania, które podjęli w maju 2015 roku podczas spotkania, dotyczącego dostosowania pomieszczeń po LOK dla potrzeb przyszłego ośrodka egzaminowania – twierdzi. Dodaje, że nie ma informacji ani ze strony burmistrza, ani ze strony starosty, że adaptacja ta już się zakończyła.

 Zarówno starosta Marian Tokarski, jak i burmistrz Janusz Rosłan nie potrafią wskazać konkretnej daty utworzenia ośrodka. Powodem jest brak lokalizacji, gdzie taki ośrodek mógłby powstać. Początkowo wskazywano trzy lokalizacje: teren Autodromu (ul. Motorowa), LOK-u (ul. Włosiankarska) oraz PKS-u (ul. M. Konopnickiej). Okazuje się, że żadnej z nich nie można wykorzystać na ten cel. Autodrom nie ma uregulowanej sprawy z własnością gruntów, natomiast władze PKS-u chcą sprzedać udziały spółki. LOK nie jest instytucją samorządową i zgodnie z prawem władze nie mogą czynić tam żadnych inwestycji.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.