Niepewna przyszłość seniorów MKS Biłgoraj

MKS Biłgoraj miniony sezon w II lidze zakończył na jedenastym miejscu w tabeli z dorobkiem czterech punktów w dwudziestu meczach. Drużyna zdobyła cztery punkty, odnosząc dwa zwycięstwa i notując osiemnaście porażek z bilansem bramkowym 459:682. Warto dodać, że czołowymi strzelcami w lidze zostali  Paweł Maciocha i Tomasz Samoszczuk. Paweł zajął trzecie miejsce w klasyfikacji, strzelając 132 bramki, a Tomasz trafił do siatki 121 razy. – Czas spędzony w II lidze, mimo słabych wyników, nie był dla nas stracony. Z perspektywy całego sezonu należą się brawa dla zawodników, którzy włożyli dużo zdrowia w ten zespół. Myślę, że nasz bilans punktowy byłby lepszy, wpłynęło na to kilka rzeczy m.in. sporo kontuzji, częste obowiązki rodzinne i zawodowe moich zawodników. Ale przecież my gramy dla siebie, dla przyjemności, nie każdy ma czas być zawsze być na meczu wyjaśnia Janusz Ćwikła, trener MKS Biłgoraj.

Jest jednak szansa, że seniorzy MKS Biłgoraj zagrają w III lidze. – W połowie sierpnia spotkamy się z zawodnikami i będziemy rozmawiać. Na pewno nie zagramy w II lidze, może będzie to III liga. To sami zawodnicy muszą się określić. Drugoligowe rozgrywki to dla nas za wysokie progi przede wszystkim finansowe. Trzecia liga to mniej zespołów i krótsze wyjazdy. Start zaplanowany jest na połowę października, więc czasu jest jeszcze dużo dodaje trener Ćwikła.