- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Niepełnosprawni artyści (film)

22 października sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury należała do niepełnosprawnych artystów. Stało się to za sprawą XVII Biłgorajskiego Przeglądu Twórczości Muzyczno-Teatralnej Osób Niepełnosprawnych.

Na scenie wystąpili artyści przybyli z całego regionu. Prezentowali oni swój dorobek artystyczny poprzez występy teatralne oraz popisy wokalne. Młodsze i starsze osoby dotknięte niepełnosprawnością z Biłgoraja i okolicznych miejscowości uczestniczyły w XVII Biłgorajskim Przeglądzie Twórczości Muzyczno-Teatralnej Osób Niepełnosprawnych.

Na wstępie głos zabrał Bogusław Ciosmak, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Biłgoraju. Życzył on występującym na scenie artystom jak najlepszych występów. – Najważniejsze jest dla nas to, że możemy się spotkać. Pandemia i zamknięcie źle wpłynęła na naszych uczestników. Latami pracowaliśmy na uspołecznianie ludzi, a tu musieliśmy się zamknąć – mówił.

- Reklama -

Na scenie wystąpili podopieczni placówek mieszczących się w Biłgoraju, Lublinie, Teodorówce, Rozłopach i Józefowie.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Zgromadzona publiczność była pod wielkim wrażeniem umiejętności artystycznych osób występujących na scenie.

Organizatorem Przeglądu był Warsztat Terapii Zajęciowej, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” w Zamościu Koło Terenowe w Biłgoraju.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.