- Reklama -

- Reklama -

Wygrała grupa „Okazejszyn”

Mimo deszczu i upałów przychodzących falami w Goraju odbyła się V Gra Uliczna. Jak mówią organizatorzy, 9 sierpnia na kilka godzin Goraj zamienił w się w miejsce pełne zadań i… gruszek. Nagrodą główną dla zwycięskiej drużyny był voucher do wykorzystania w agroturystyce w powiecie janowskim.

Gra uliczna odbyła się pod hasłem „O Gruszce i o pietruszce”. Niedzielne wydarzenie rozpoczęło się odprawą w parku gorajskim, gdzie na starcie każda drużyna otrzymała mapy, kolejność odnajdowania postaci, gadżety promocyjne i ogólne zasady uczestnictwa.

– Zadaniem drużyn było odnalezienie ośmiu postaci, a każda z nich przygotowywała dla nich specjalne zadanie. Grucha zlecał wykonanie nakryć głowy przypominających natkę pietruszki i wykonanie zdjęcia w tych „czepcach – koronach” przy drzewie gruszy. Znachorka przepytywała uczestników ze znajomości ziół oraz dodatkowo prosiła o odnalezienie miłorzębu japońskiego w Goraju. Głodna przeprowadzała test wiedzy ogólnej i sprawdzała znajomość liści. Za słabe odpowiedzi postać wymagała nakarmienia ją dowolną potrawą. Mozartyna urządziła konkurs „Jaka to melodia”. Zadaniem drużyn było odgadywanie utworów muzycznych (kościelnych, patriotycznych i klasycznych) po ilości nut. Picassyna zlecała drużynom namalowanie gruszki i pietruszki w wylosowanym stylu w sztuce (np. w surrealizmie, fowizmie, dadaizmie, impresjonizmie czy też ekspresjonizmie). Pietrucha przeprowadzała kalambury literackie. Horseboy uczył przecinać drewno piłą. Igłonitka natomiast sprawdzała umiejętności taneczne drużyn – opowiada Marta Miszczak, dyrektor GOK w Goraju.

W międzyczasie drużyny miały wykonywać zdjęcia gruszkom porozrzucanym lub ponaklejanym przez organizatorów oraz rzeczom, które kształtem przypominają gruszki. Ostatnim zadaniem było zwerbowanie przechodniów do swoich drużyn i utworzenie korowodu, którego trasą było przejście wokół parku.

- Reklama -

Ostatecznie w grze wystartowało sześć drużyn: Okazejszyn, Wybrzeże Klatki Schodowej, Normalni, Bezimienni, Zagrodzanki i Cebularze. Najlepszą z pośród nich okazała się grupa Okazejszyn, która przebrała się za postacie nawiązujące do serialu „Dom z papieru”. Zdobywając najwięcej punktów, grupa wygrała nagrodę główną, którą był voucher do wykorzystania w agroturystyce w powiecie janowskim.

Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury z udziałem przyjaciół GOK i Nieformalnej Grupy Aaricia.

Red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.