RK detailing

- Reklama -

Niedziela z “Wygibusami” i Męskim Zespołem Śpiewaczy z Bukowej

W niedzielę 19 lipca na letniej scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury wystąpiły dwa zespoły. Zgromadzonych na placu przy BCK bawiła Biłgorajska Kapela Podwórkowa "Wygibusy" oraz Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej. Pomimo niepewnej pogody publiczność dopisała licznie.

Galeria fotografii (95 zdjęć) 

Niedzielne wydarzenie było już drugim lipcowym koncertem, jakie dla mieszkańców Biłgoraja zorganizowało Biłgorajskie Centrum Kultury.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że po tak długiej przerwie mogliśmy dziś wystąpić przed publicznością. Dziękujemy za bardzo życzliwe przyjęcie naszego repertuaru oraz za liczne przybycie na nasz koncert. To pierwszy występ w tym roku, cieszymy się bardzo, że mogliśmy powrócić na scenę. Już za dwa tygodnie czeka nas kolejne wyzwanie, tym razem wyjeżdżamy do Łęcznej na nagranie festiwalowe naszych utworów – mówi Krystyna Kufera, solistka Biłgorajskiej Kapeli Podwórkowej.

Biłgorajska Kapela Podwórkowa “Wygibusy” zagrała i zaśpiewała następujące utwory: Graj skrzypku, Zegar, Jarmark biłgorajski, Urodzeni we Lwowie, Zapiekanki, Noc w Palermo, Wiązanka warszawska, Felek z Woli, Był sobie raz Felek, Letni wieczór, Akropolis, Beczka piwa, Piwo u Świerszcza, Cyganeczka Janeczka oraz Miłość do cygana.

- Reklama -

Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury wystąpił dziś w okrojonym czteroosobowym składzie. Dla biłgorajskiej publiczności zaśpiewali: Krzysztof Malec, Piotr Ostrowski, Józef Małysza i Jerzy Odrzywolski. Zespół ten powstał w 2014 r. Po raz pierwszy zaśpiewał w miejscowości podczas „Bukowskich Jagodzianek”. W 2015 roku panowie zebrali się po raz kolejny, aby spróbować swoich sił w repertuarze tradycyjnym i wystartowali w eliminacjach 49. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Odniesiony sukces podczas eliminacji powiatowych w Obszy, a następny na eliminacjach wojewódzkich zaprowadził Męski Zespół Śpiewaczy w Bukowej na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Tam kawalerskie kolędy życzące przyniosły im ogólnopolski sukces i I nagrodę 49. Festiwalu w Kazimierzu. Jest to znaczące wyróżnienie dla debiutującego w dziedzinie tradycyjnego śpiewu zespołu.

Po trzyletniej karencji w 2019 roku panowie znów otrzymali nominację na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, gdzie po raz drugi znaleźli się w gronie laureatów i zdobyli I nagrodę. O zespole tym pisaliśmy już w artykule: (KLIKNIJ TUTAJ).

Na zakończenie dzisiejszego koncertu obydwa zespoły: Biłgorajska Kapela Podwórkowa “Wygibusy” oraz Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej wystąpiły wspólnie.

Red.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.