- Reklama -

- Reklama -

Niedziela “na rolkowo” (audio)

W niedzielne popołudnie 5 lipca na terenie Parku Rolkarza przy OSiR w Biłgoraju odbyły się pierwsze wakacyjne warsztaty rolkowe pod hasłem "Jeżdżę z głową w kasku". Zajęcia te przeznaczone były zarówno dla osób początkujących, takich które stawiały pierwsze kroki na rolkach, jak i dla osób średnio zaawansowanych, które już doskonalą posiadane umiejętności. Na kolejne spotkanie z rolkami organizatorzy zapraszają w niedzielę 8 sierpnia.

Galeria fotografii (109 zdjęć):  

Bezpieczne rolkowe wakacje, czyli jeżdżę z głową w kasku”. Pod tym hasłem zrealizowane zostały pierwsze w tym roku warsztaty rolkowe, na które zaprosili organizatorzy, czyli OSiR oraz Funrolki&Fit.

Warsztaty „Bezpieczne rolkowe wakacje” uzyskały patronat Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, który prowadzi kampanię społeczną “Jeżdżę z głową – w kasku”. Jej celem jest promowanie i przypominanie o używaniu kasku w czasie jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach oraz rowerach.

Katarzyna Futyma, instruktor jazdy na rolkach (nagranie audio) 

- Reklama -

– Jazda w kasku w decydujący sposób wpływa na nasze bezpieczeństwo, jako uczestników ruchu drogowego, dlatego też na tym aspekcie skupiliśmy uwagę w trakcie warsztatów, uczyliśmy się również dobierać kaski i ochraniacze oraz dopasowywać kask, żeby chronił jak najlepiej – wyjaśnia Katarzyna Futyma, instruktor jazdy na rolkach. 

 W programie warsztatów znalazły się ćwiczenia doskonalące jazdę na rolkach, z naciskiem na: hamowanie, skręcanie i prawidłową postawę oraz zabawy utrwalające te umiejętności.

Warsztaty poprowadzą biłgorajscy instruktorzy ze szkółki rolkowej Funrolki&Fit z dyplomem PZSW zrzeszeni w ogólnopolskim projekcie “I love rolki”. Organizatorem i pomysłodawcą imprezy jest OSiR w Biłgoraju. Warunkiem koniecznym uczestnictwa w warsztatach jest posiadanie kompletu ochraniaczy i kasku. Kolejny raz dzieci oraz dorośli będą mogli skorzystać z warsztatów rolkowych 8 sierpnia br. 

Red. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.