- Reklama -

Niech ich chroni św. Florian

10 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju obchodzono coroczne święto – Dzień Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą sprawowaną w kościele pw. świętego Jerzego w intencji strażaków. Dalsza część uroczystości odbyła się w Komendzie Straży Pożarnej. Powiatowe Obchody Dnia Strażaka były okazją do poświęcenia nowego samochodu, który zakupiono w tym roku.

Minister Spraw Wewnętrznych nadał Srebrną Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej: bryg. Wiesławowi Krentowi; Brązową Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” st. ogn. w st. spocz. Romanowi Gołębiowi.

Awanse w stopniu otrzymali:

do stopnia młodszego brygadiera: st. kpt. Dariusz Gęborys, st. kpt. Grzegorz Ruszczak,

do stopnia aspiranta sztabowego st. asp. Kazimiera Szaganiec,

do stopnia starszego aspiranta asp. Piotr Mróz,

do stopnia aspiranta: mł. asp. Arkadiusz Gołąb, mł. asp. Mateusz Jargiło,

do stopnia ogniomistrza mł. ogn. Marek Mazurek,

do stopnia starszego sekcyjnego: sekc. Marcin Blacha, sekc. Józef Jednacz, sekc. Jarosław Szeptuch, sekc. Mirosław Wyrwa.

- Reklama -

Za wybitne osiągnięcia z zakresu ochrony przeciwpożarowej Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadał bryg. w st. spocz. Anatoliuszowi Komanowskiemu Medal Honorowy im. Józefa Tuliszkowskiego.

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP odznaczeni zostali:

Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”: st. sekc. Robert Denkiewicz, mł. ogn. Grzegorz Grzyb, kpt. Michał Mizak;

Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”: st. sekc. Józef Jednacz, asp. Robert Klecha.

Zarząd Główny Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Warszawie nadał „Odznakę za Zasługi dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP”: st. str. w st. spocz.

Za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wystosował okolicznościowe dyplomy dla st. bryg. Sławomira Zygmunta.

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej z okazji Dnia Strażaka przyznał nagrodę pieniężną za wzorowe wykonywanie zadań służbowych bryg. Mirosławowi Buremu.

Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie z okazji Dnia Strażaka przyznał nagrody pieniężne za wzorowe wykonywanie zadań służbowych: st. bryg. Krzysztofowi Michońskiemu, st. bryg. Sławomirowi Zygmuntowi, bryg. Wiesławowi Krentowi, kpt. Michałowi Mizakowi.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju oraz Prezes Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Biłgoraju wystosowali listy gratulacyjne do seniorów służby pożarniczej: z okazji 70. rocznicy urodzin do st. str. w st. spocz. Tadeusza Myszaka; z okazji 60. rocznicy urodzin do st. bryg. w st. spocz. Mieczysława Skury; z okazji 55. rocznicy urodzin do mł. kpt. w st. spocz. Wiesława Bielaka.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.