- Reklama -

Niebezpieczny „dymek”

"E-papierosy – fakty i mity!" - pod takim hasłem w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju odbyło się spotkanie profilaktyczne.

Spotkanie miało na celu uświadomienie młodzieży jaki wielkim zagrożeniem dla zdrowia i życia jest czynne i bierne palenie e-papierosów, po które niestety coraz częściej sięgają coraz młodsi ludzie myśląc, że są zdrowszym i nieuzależniającym odpowiednikiem tradycyjnych papierosów – takie twierdzenie jest mitem. Faktem o e-papierosach jest natomiast to, że oprócz silnie uzależniającej nikotyn mogą zawierać substancję zastępcze nazywane kolokwialnie dopalaczami, a nawet narkotyki.

Ważną informacją, podkreślaną kilkukrotnie podczas spotkania jest fakt, że są one dozwolone od lat 18, a konsekwencje, za ich używanie przez uczniów mogą wyciągnąć również wychowawcy i dyrektorzy szkół.

- Reklama -

W spotkaniu wzięła udział młodzież z dwóch klas VI ze Szkoły Podstawowej nr 1w Biłgoraju. Zajęcia przeprowadziła dr Joanna Sarzyńska – pracowniki Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Zorganizowane zostało w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.