- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Niebezpieczne znalezisko

We wtorek około południa biłgorajska komenda otrzymała zgłoszenie o sześciu granatach odnalezionych na prywatnej posesji w gminie Frampol. Na miejsce natychmiast zostały skierowane odpowiednie służby.

Choć druga wojna światowa już dawno się skończyła, to do tej pory w wielu miejscach można spotkać różne pamiątki z tamtego okresu, w tym niewybuchy. 19 maja około godziny godz. 13 policjanci otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu sześciu granatów ręcznych na terenie prywatnej posesji w miejscowości Teodorówka. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci.

– Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego biłgorajskiej komendy potwierdzili, że są to granaty ręczne z czasów II wojny światowej. Do odnalezienia niebezpiecznych wojennych pamiątek doszło podczas prac ziemnych z użyciem koparki – relacjonuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowa biłgorajskiej komendy.

- Reklama -

Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych. Granaty z czasów II wojny światowej zostały zabezpieczone przez patrol saperski z Niska.

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewybuchów/niewypałów nie wolno ich podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. Po znalezieniu niewybuchu, niewypału, bomby itp. w celu ochrony ludzi niezwłocznie należy powiadomić służby, dzwoniąc na nr alarmowy 112.

Red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.