- Reklama -

- Reklama -

Nie żyje Marian Kucharczuk

Zmarł Marian Kucharczuk, osoba niezwykle zaangażowana w życie regionu, historyk, społecznik.

- Reklama -

Marian Kucharczuk pochodził z Tarnogrodu. Zawodowo związany z Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu. Był osobą niezwykle zaangażowaną w życie społeczne regionu. Wychowawca pokoleń młodzieży. Krzewił w młodym pokoleniu wartości patriotyczne. Opiekun Szkolnego Koła Historycznego.

Marian Kucharczuk był nauczycielem historii i wos-u, całe zawodowe życie związanym ze szkołą rolniczą – obecnie ZSCKR im.W.Witosa w Różańcu. Ceniony i lubiany przez młodzież oraz współpracowników, założył w szkole i przez wiele lat prowadził Koło Historyczne, którego członkowie aktywnie uczestniczyli wraz z opiekunem w życiu placówki, w wydarzeniach ważnych dla środowiska lokalnego i kraju. Organizował niezliczone konkursy, spotkania, wycieczki i inne imprezy, do udziału w których potrafił zachęcić młodzież. Dbał nie tylko o intelektualny rozwój swoich wychowanków, ale przede wszystkim kształtował ich patriotyczną i obywatelską postawę, umożliwiał poznanie wielu ważnych i znaczących osobistości, pokazywał świat. Cała społeczność szkolna dotkliwie odczuje Jego brak – mówi w rozmowie z NOWą Zbigniew Wlaź, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu.

Organizator wielu wyjazdów. Pisaliśmy o tym tutaj:

Z wizytą u Prezydenta RP (film)

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Różaniec z premierem na „urodzinach” Wincentego Witosa w Wierzchosławicach

- Reklama -

Młodzież z Różańca na urodzinach Witosa

Radny Rady Powiatu w Biłgoraju – I, II, III kadencji.

Wychowawcę oraz kolegę żegnają współpracownicy oraz uczniowie:

Zmarł 3 stycznia. Pogrzeb odbędzie się w środę 5 stycznia w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie o godz.13.30, (wcześniej o godz. 13.00 modlitwa różańcowa).

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Zbigniew mówi

  Był wspaniałym człowiekiem, gdy przechodził przez Tarnogród będąc na zakupach zawsze widziałem, że z kimś rozmawia…gdy kogoś znał nigdy nie przeszedł obojętnie…i ja przegadałem z nim wiele chwil…na różne tematy…a co najważniejsze gdy ktoś miał inne zdanie nigdy go nie atakował…Marian będzie nam ciebie brakowało, mało jest takich ludzi… już nie porozmawiamy na różne tematy, ale pamięć o tobie w Tarnogrodzie napewno pozostanie….

 2. Bożena mówi

  Bardzo dobry człowiek

 3. Magdalena mówi

  Niesamowity, wielki czlowiek odszedl…

 4. Tomasz mówi

  Wybitny nauczyciel,wspaniały człowiek -cześć jego pamięci

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.