- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nie znasz się na strumieniowaniu? 6 wskazówek dla początkujących

Według stanu na kwiecień 2021 roku, na platformie streamingowej Twitch jest ponad 9 milionów aktywnych streamerów. Z danych statista wynika, że w pierwszych trzech miesiącach 2021 roku średnio 2,93 mln widzów oglądało treści na Twitchu. 

Oczywiście wzrost liczby widzów na Twitchu może być związany z blokadami nałożonymi na całym świecie. Niezależnie od tego, teraz może być świetny czas, aby zacząć streamować. W tym artykule zgłębiamy świat streamingu i dajemy 6 wskazówek dla początkujących streamerów.

Dlaczego transmisja strumieniowa? 

Po pierwsze, strumieniowanie to sposób na dołączenie do społeczności entuzjastycznych graczy z całego świata i przyczynienie się do jej rozwoju. Nie tylko można podzielić się swoim doświadczeniem, wiedzą i pasją do gier, ale także skorzystać z okazji, aby uczyć się od innych graczy.

Teraz, na potencjalny dochód można wygenerować poprzez streaming. W 2021, nawet stosunkowo małe streamerów z 100 subskrybentów można zrobić około 250 dolarów miesięcznie, jeśli są one spójne. W przeliczeniu na liczbę wyświetleń, wychodzi około 3,50$ za 1000 wyświetleń. Istnieją konkretne wymagania lub metryki, które streamer musi osiągnąć, zanim będzie mógł spieniężyć swoje strumienie na Twitchu. Aby uzyskać więcej informacji na temat zarabiania pieniędzy na Twitchu, sprawdź ten przewodnik z creditdonkey.

Tak więc, jeśli spełniają wymagania dotyczące monetyzacji na Twitch i osiągnąć status Affiliate, nawet z zaledwie 100 subskrybentów, można oczekiwać, aby w górę 500 dolarów każdego miesiąca. Oczywiście, liczba ta zależy od tego, jak często strumień.

Wraz z rozwojem twojego kanału, może pojawić się możliwość pozyskania sponsorów. W ten sposób profesjonalni streamerzy zarabiają duże pieniądze.

6 wskazówek dla początkujących streamerów 

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze streamingiem, muszą pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Od fizycznego sprzętu i budżetu po drobne szczegóły techniczne, takie jak podkład muzyczny i inne efekty dźwiękowe, których używasz.

Zanim dokonasz jakichkolwiek zakupów lub rozpoczniesz strumieniowanie, zadaj sobie pytanie, czy jesteś w pełni zaangażowany w konsekwentne strumieniowanie.

Jeśli streamujesz z miłości do gry i dzielenia się wiedzą ze społecznością, to świetnie, ale wiedz, że jeśli zamierzasz streamować jako „side-gig”, musisz być konsekwentny.

Wielu streamerów będzie publikować swój harmonogram streamingu na swoim kanale Twitch. Teraz, na nasze 6 wskazówek dla początkujących streamerów.

1. Zainwestuj w sprzęt wysokiej jakości 

Zaczniemy od sprzętu, który trzeba będzie uporządkować przed rozpoczęciem streamingu. Audio strumienia jest coś, czego nie można zepsuć. W końcu widzowie będą słuchać tego, co masz do powiedzenia, Twojego komentarza. Słaba jakość dźwięku jest jedną z pierwszych rzeczy, które widzowie zauważą.

Zainwestuj w wysokiej jakości mikrofon, który redukuje szumy otoczenia i emituje czysty dźwięk. Używanie mikrofonu w połączeniu ze słuchawkami zmniejszy szanse na to, że mikrofon będzie zbierał sprzężenia.

- Reklama -

Innym elementem wyposażenia, który należy rozważyć, jest kamera wideo lub kamera internetowa. Niektórzy streamerzy decydują się nie pokazywać siebie w kamerze, zamiast tego przesyłają tylko strumień swoich wyczynów w grach. Większość streamerów, jednak wybrać do interakcji z ich publicznością na głębszym poziomie poprzez wykorzystanie wideo. Najlepsi streamerzy są w stanie uczynić swoją osobowość kluczową częścią swojego streamu; pokazanie się w kamerze pozwala im to zrobić.

2. Oprogramowanie do strumieniowania na żywo: Zapoznaj się z nim

Jeśli planujesz transmisję na żywo, dodawanie zmontowanych klipów wideo lub innych mediów i ogólnie wkładasz trochę pracy, aby poprawić wartość produkcyjną swojego strumienia, to oprogramowanie do transmisji na żywo może znacznie ułatwić życie. Oprogramowanie do strumieniowania na żywo pozwala na mieszanie wielu źródeł wideo w swojej transmisji, a oprogramowanie obsługuje kodowanie wideo. Jeśli chodzi o oprogramowanie do strumieniowania na żywo, istnieje wiele opcji do wyboru. Możesz być zainteresowany poznaniem OBS Studio i Streamlabs OBS. Obie te opcje są open-source i są całkowicie bezpłatne.

3. Znaczenie szybkiego i niezawodnego Internetu

Nie trzeba dodawać, że szybkie i bezpieczne połączenie z Internetem ma zasadnicze znaczenie. Silne połączenie jest konieczne, jeśli chcesz nadawać wideo w wysokiej rozdzielczości (co najmniej 720p), a oprogramowanie do transmisji na żywo będzie również wymagało silnego połączenia z Internetem. Nikt nie chce oglądać laggy strumienia.

4. Streamuj „dobry mecz

Musisz znaleźć „dobrą grę” dla początkujących streamerów. Rozumiemy przez to coś więcej niż tylko subiektywną opinię na temat gry. Chodzi o stosunek między konkurencją a potencjalną publicznością. Jako początkujący streamer, prawdopodobnie nie będziesz miał zbyt wiele szczęścia, aby stać się rozpoznawalnym, jeśli zdecydujesz się na streamowanie masowo popularnej gry klasy AAA. Zamiast tego musisz wybrać dobrą grę. Co mamy na myśli mówiąc „dobra gra”? Cóż, sprowadza się to do znalezienia gier, które nie są tak konkurencyjne (liczba streamerów), mają dobrą oglądalność i w które będziesz grać z przyjemnością.

Każda gra z ponad 40 streamerów, powinieneś prawdopodobnie unikać – to znaczy, jeśli próbujesz dostać się na pierwszej stronie wyników na Twitchu.

5. Materiały audiowizualne: Grafika i efekty dźwiękowe

Jeśli dotarłeś tak daleko, jesteś najwyraźniej dość poważnie o dając streaming iść. Coś, co będzie odróżniać się od innych streamerów jest budowanie marki. Ty jesteś marką; Twój strumień i jego zawartość są częścią marki.

Elementy audiowizualne i inne drobne elementy wystroju mogą w znacznym stopniu przyczynić się do określenia stylu lub klimatu Twojego streamu. Muzyka jest czymś, nad czym wielu streamerów się zastanawia. Główną przeszkodą jest ryzyko naruszenia praw autorskich. Najlepszym sposobem na obejście tego problemu jest znalezienie sobie tła muzycznego bez opłat licencyjnych. Muzyka może naprawdę wziąć krawędzi off wszelkich długich przerw lub niezręcznych momentów, które są zobowiązane do zdarzyć się od czasu do czasu.

Efekty dźwiękowe i grafika są również wykorzystywane przez streamerów jako dodatkowe możliwości rozrywki lub edukacji. Można użyć oprogramowania do transmisji na żywo (patrz wskazówka 2), aby utworzyć Heads Up Display lub nakładkę na ekran, na którym nadajemy. Jeśli chcesz wykorzystać muzykę w swoim przekazie, zapoznaj się z tym poradnikiem, w którym znajdziesz dodatkowe wskazówki dotyczące wykorzystania efektów dźwiękowych w swoich projektach.

6. Zaangażuj swoich zwolenników i widzów

Pamiętaj, że ludzie oglądają stream dla streamera, a także dla samej gry. Staraj się angażować swoją widownię, witając nowych widzów, zachęcając do dyskusji na czacie i ogólnie rzecz biorąc, doceniając ludzi.

Jedną z najtrudniejszych części streamowania jest prowadzenie dialogu lub komentarza na temat gry, w którą grasz. Kluczem jest przyzwyczajenie się do głośnego myślenia. Zaangażowanie publiczności będzie w tym bardzo pomocne.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.