- Reklama -

- Reklama -

Nie wszyscy byli „za”

Radni gminy Aleksandrów głosowali nad absolutorium dla wójta gminy. Jednak nie wszyscy samorządowcy byli zgodni. Dwóch wstrzymało się od głosu.

Głosowanie nad absolutorium dla wójta gminy to symboliczne podsumowanie jego pracy za ubiegły rok. Co roku radni zatwierdzają sprawozdanie z działalności i głosują nad uchwałą w tej sprawie. Zazwyczaj wynik głosowania jest przewidziany z góry, a wszyscy samorządowcy opowiadają się „za”. Tylko w nielicznych przypadkach wyrazem skrajnego niezadowolenia z pracy wójta jest głosowanie „przeciw” absolutorium.

Podobnie było na ostatniej sesji Rady Gminy Aleksandrów. Samorządowcy wysłuchali sprawozdań wójta gminy, które przedstawia inwestycje wykonane w ubiegłym roku. W głosowaniu nad udzieleniem absolutorium nie byli jednak zgodni. Na 11 obecnych radnych dwóch wstrzymało się od głosu.
Wśród zadań, które były zrealizowane na terenie gminy Aleksandrów w 2017 roku, była budowa kanalizacji na ulicy Słonecznej (74 463 zł), zakup działek na drogi gminne (123 479 zł), remont i rozbudowa budynku Ośrodka Zdrowia (200 068 zł) czy budowa wodociągu do miejscowości Trzepietniak (102 939 zł).

- Reklama -

Wśród ubiegłorocznych inwestycji była także budowa brakujących odcinków chodzika w Aleksandrowie Trzecim i Czwartym (kosztowało to 24 696 zł), i budowa drogi w Aleksandrowie Pierwszym za 266 764 zł.
Samorząd przygotowywał się także do kapitalnego remontu budynku OSP w Aleksandrowie Pierwszym (za 2 150 zł) i do budowy chodnika przy ulicy Słonecznej (2 952 zł). Gmina dołożyła także 35 825 zł do budowy drogi powiatowej.
Największym i najkosztowniejszym zadaniem, jakie realizowała gmina w ubiegłym roku, był montaż kolektorów i kotłów na biomasę. Całość kosztowała 2 mln 487 tys. zł. Samorząd otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 1 mln 856 tys. zł. Z budżetu gminy pochodziła reszta, czyli 631 401 zł.
Poza tą inwestycją wszystkie zadania finansowane były ze środków własnych gminy. Łącznie wydatki inwestycyjne wyniosły 3 mln 337 tys. zł. Stanowią one 20 procent wszystkich wydatków samorządu.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.