Krzewińska Beata kandydat

- Reklama -

- Reklama -

– Nie wpychałem się, takie dostałem zadanie – mówi nam były wójt gminy Biłgoraj

Były wójt Biłgoraja, chce teraz rządzić w Europie. Wiesław Różyński jesienią ubiegłego roku został wybrany do Sejmu. Ledwie minęło pół roku, a mandat posła chce już zostawić. - Tak, będę kandydował do Parlamentu Europejskiego i traktuję to bardzo poważnie - potwierdza w rozmowie z "Nową Gazetą Biłgorajską".

- Reklama -

Do czego Panu ta Bruksela i kolejna kampania wyborcza?

– Wszystkie ręce na pokład. Chcemy być wolnym krajem w wolnej Unii Europejskiej. Tak samo jak do polskiego Parlamentu, tak samo do Parlamentu Europejskiego, Trzecia Droga chce po prostu wnieść normalność. Jest szereg decyzji, które zostały podjęte, a które należałoby wycofać. Tak jak choćby stało się z Zielonym Ładem. Są sprawy dotyczące rolnictwa, budynków, myślę, że jest też inne rozwiązanie do co samorządów. To nie znaczy, że my mamy wychodzić z Unii Europejskiej, ale mamy sprawić, żeby Unia była lepsza.

urząd MArszałkowski projekt

I ja rozumiem, że Pan chce Unię Europejską naprawić. To po co niedawno kandydował Pan do polskiego Sejmu?

– Te wybory, które są przed nami, czyli wybory do Europarlamentu, są wyborami ogólnokrajowymi. A to oznacza, że decyduje moje ugrupowanie, czyli Polskie Stronnictwo Ludowe. I pewnie pan wie, że nie byłem wielkim ochotnikiem, że nie narzucałem się i nie wpychałem, ale po prostu takie otrzymałem zadanie i chcę pomóc mojej organizacji i chcę pomóc Trzeciej Drodze. Swoją wiedzę i doświadczenie chciałbym spożytkować i wykorzystać jak najlepiej. Mam dobrą komunikację z mieszkańcami i dlatego podjąłem się nowego wyzwanie. Nic o nas bez nas. Uważam, że tereny wiejskie, że tereny Polski wschodniej, również powinny być reprezentowane w Europie.

Zabrzmiało trochę jak na konkursach piękności: i żeby nie było wojen, i wszyscy byli szczęśliwi… To ja odpowiem, bo rozumiem, że Panu może być trochę niezręcznie. Pan jest popularny na Ziemi Biłgorajskiej, jesienią zebrał Pan tu ponad 17 tysięcy głosów i teraz chodzi o to, żeby Pan znów przyciągnął te głosy na listę i tyle.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

– (cisza – dop. red.) Wszystko co w życiu robię i czego się podjąłem, traktuję bardzo poważnie. Kandydowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego traktuję z całą powagą, także Broń Boże nie będę oszukiwał nikogo i obiecywał bajek. Wszystko co będę obiecywał w kampanii wyborczej jestem w stanie realizować i będzie to potwierdzone przykładami. Ja wiem, że znajdą się tacy, którzy mi zarzucą, że za szybko to wszystko, że dopiero dostałem mandat poselski, ale to nie moja wina, że kalendarz wyborczy jest właśnie taki i tak się to wszystko złożyło. Ludzie są trochę zmęczeni, niektórzy może mają dość, ale przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego zawsze byli w Parlamencie Europejskim i myślę, że nic się nie zmieni i teraz także będzie tam słychać nasz głos. O to będziemy się ubiegać.

Niektórzy już mówią, że Wojciech Dziduch przegrał wybory na wójta, bo Pan się nie angażował w kampanię. A Pan przez lata zbudował tu solidny elektorat.

(…)

 

Dlaczego burmistrz Biłgoraja przegrał wybory? Czy Biłgoraj skręca coraz bardziej „w prawo”? Jak poseł będzie prowadził kampanię przed wyborami do Parlamentu Europejskiego?

Długa rozmowa z byłym wójtem gminy Biłgoraj w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Już we wtorek w kioskach, sklepach i punktach kolportażu w całym powiecie biłgorajskim.

- Reklama -

19 Komentarze
 1. Twój jeleń mówi

  Szkoda, że pan daniel Van O….te.. przebywa za granicą (Wiedeń, Turcja, Szwajcaria, Emiraty Arabskie) i podczas prezentacji kandydatów do europarlamentu 💶 nie pojawił się na spotkaniu. Może ktoś w końcu wyjaśni, 1. sprzedaż lotosu po zaniżonej cenie #aferagoniafere, 2. manipulacja i zaniżanie cen paliwa #aferapaliwowa, tajemnicze awarie dystrybutorów 3. zniknięcie 1.6 miliarda złotych, 4. paliwo poza kontrolą, promocja! paliwo dla Polaka za 6 złotych, dla ukraińca za 4! 5. pomimo wielkiego konfliktu na wschodzie spółki nadal kupowały coraz więcej rosyjskiej ropy naftowej. przyjdź, zagłosuj, multimilioner naftowy eurokandydat.

  1. pan COGITO mówi

   To są tylko POIwielane brednie z lewackich obcych mediów więc szkoda polemizować , – POżyteczny idioto

  2. anty lewak mówi

   Pkt 1 Lotos kupił Polski Koncern ORLEN , a mieli kupić w/g tuska rosjanie, pamiętamy to wystąpienie ,cytat ,, nie ma żadnych podstaw żeby itd.,, KŁAMIESZ LEWAKU

 2. Anonim mówi

  Bardzo niestabilny człowiek..tzw.chorągiewka… Pòł roku w Sejmie i 0 decyzji Posła.. 0 obietnic dla Gminy Biłgoraj.. dla nas mieszkańców.. Hańba, że ktokolwiek liczył na tego Pana. Zresztą, co tu się dziwić..nauka idzie od mistrza D. Tuska – to samo zrobił z Polską, jako Premier obiecywał że nie interesuje go Bruksela a za parę miesięcy już się wypiął na nas.. Ojjj Panie Ròżyński, nie zasługuje Pan na nasz s,acunek niestety.. 🙁

 3. Mariusz mówi

  On jest za rolnikami chyba przed wyborami ja nie widzę żeby im pomógł więc głos na nie .

 4. pan COGITO mówi

  Zapamiętajmy: to Niemcy i ich polscy pomocnicy nam to wszystko robią, to oni niszczą nam CPK i to oni zablokują nam atom, bo przecież nie o to chodzi byśmy wyrwali się ze śmiertelnej pętli „zielonych ładów” i niemieckich „technologii ekologicznych”. To oni prześladują prezesa Daniela Obajtka za to, że miał czelność zbudować wielki, multienergetyczny koncern i udowodnić jak wielka siła drzemie w dobrym zarządzaniu polskim majątkiem.

  Im dłużej od 15 października tym wyraźniej widać jak wielka narodowa katastrofa wtedy się dokonała. Dzieje się zbrodnia na polskim rozwoju.

  1. Anonim mówi

   cała prawda

   1. pan COGITO mówi

    Tylko Polski szkoda

 5. pan COGITO mówi

  Arsène Heitz, jasno wskazał na 12. rozdział Apokalipsy jako na inspirację dla swojego projektu: „Ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu”. Ruch europejski, który narodził się w latach 50. i był zalążkiem Unii Europejskiej, miał niezwykle silne podstawy katolickie. Jego przywódcy zainspirowali się rozkwitem pobożności, który nastąpił po ogłoszeniu w 1950 r. dogmatu o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny. Projekt flagi przedstawiał więc dwanaście złotych pięcioramiennych gwiazd na lazurowym tle, rozłożonych na planie okręgu. Jako oficjalny symbol wybrała go i zatwierdziła Rada Europy 8 grudnia 1955 roku, w dniu święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przed głosowaniem Robert Schuman i Konrad Adenauer modlili się razem w katedrze w Strasburgu przed znajdującą się tam figurą Niepokalanej w koronie złożonej z dwunastu gwiazd.Warto wiedzieć zanim lewactwo wstawi swój dogmat

  1. pan COGITO mówi

   W 1956 r. Rada Europy podarowała katedrze w Strasburgu, mieście, które wybrała na swoją siedzibę, witraż przedstawiający on Maryję otoczoną dwunastoma gwiazdami na niebieskim tle. Nie bez znaczenia jest także data formalnego przyjęcia przez Radę projektu, który stał się później flagą zjednoczonej Europy. Miało to miejsce 8 grudnia 1955 r., w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 6. arche mówi

  tak naprawdę chodzi o zebranie głosów… czerwone ….. założyły zielone garniturki i kiwają frajerów od wyborów do wyborów… trzeba mieć nadzieję, że wyborcy przejrzeli już na oczy

 7. pan COGITO mówi

  Rządowe decyzje blokujące rozpoczęcie budowy pierwszej elektrowni atomowej, czy kontynuacji realizacji CPK, być może zaspokajają zapotrzebowanie najbardziej skrajnych środowisk popierających rząd Tuska, ale dla większości Polaków, w tym szczególnie dla młodego pokolenia, są kompletnie niezrozumiałe, bo pogarszają ich szanse na wyższy poziom życia w przyszłości.

 8. Yeti mówi

  mało ci w Polsce tam więcej płacą i tobie o to chodzi nie zagłosuje na ciebie zdrajca jesteś myślę że się nie dostaniesz

  1. anty lewak mówi

   Jemu i pigułce złotówka już śmierdzi

 9. Anonim mówi

  gminę przegrał teraz przegra te wybory

 10. pan COGITO mówi

  Wszystko to jest podlejsze i bardziej dojmujące dlatego, że to sami Polacy doprowadzili do zainstalowania Tuska (wysłanego z Brukseli przez Berlin niczym Lenin do Piotrogrodu), bo umożliwili mu stworzenie rządzącej większości. I pewnie zrozumieją swój potworny błąd, tylko że z Polski nie będzie już co zbierać.

 11. Anonim mówi

  Nie chcem ale muszem. Chcem ale nie mogem .
  Motto polityków.

 12. Won mówi

  Judasz i sprzedawczyk. Oszukał ludzi którzy głosowali na niego do sejmu. Już mojego głosu nie masz.

  1. onie mówi

   Ludzie obudźcie się bo to nie o Was chodzi, by było Wam lepiej w kraju. To chodzi o pieniądze, ale nie dla Polaków i Polski. Posłowie którzy oszukali wyborców, nie zasługują już na ich głosy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.