- Reklama -

- Reklama -

Nie wolno wchodzić do lasu! Przynajmniej dziś

Leśnicy z Nadleśnictwa Biłgoraj i Nadleśnictwa Józefów - mogą nie być zadowoleni. Dlaczego? Bo dziś święto Piotra i Pawła. Wiecie, że zgodnie z tradycją, tego dnia lepiej jest świętować, niż spacerować po lesie?

- Reklama -

Dziś imieniny Piotra i Pawła. Kedyś było to święto kościelne i w tym dniu nie wolno było nic robić. Pewne przesądy związane z tym dniem funkcjonują do dziś. W uroczystość świętych Piotra i Pawła nie wolno na przykład chodzić do lasu zbierać jagód, nie wolno wspinać się na drzewa. Wykonywanie tych czynności może przynieść nieszczęście.

– Moja babcia opowiadała, że jej babcia, gdy była młoda, nie posłuchała zakazu rodziców i w dzień Piotra i Pawła poszła z koleżankami na jagody. Nagle w lesie z każdej strony obstąpiły je węże. Cudem udało im się uciec. Od tamtej pory w naszej rodzinie nikt nie chodzi do lasu w to święto- opowiada pani Natalia.

Wierzycie jeszcze w takie przesądy? Może dla bezpieczeństwa zamiast na spacer do lasu, lepiej jednak wybrać się dziś na imieniny do zaprzyjaźnionego Piotra lub Pawła.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.